All Activity

This stream auto-updates   

 1. Today
 2. Dałem adres 192.168.3.220 i wszystko ładnie zatrybiło. Router podłączony po kablu do AP po WiFi sam daje net dalej po kablu i po WiFi. Chciałbym prosić o opinię czy dobrym zakupem byłby TP-LINK TD-W8961NB? To jest pełna n-ka 300 Mb/s. Testowany router TP-LINK TD-W8951NB to pół n-ka, dawał całkiem dobry zasięg w domku jednorodzinnym z użytkowym poddaszem. Czy TP-LINK TD-W8961NB będzie dawał jeszcze większy zasięg? A może lepszym zakupem będzie TP-LINK TL-WR841N? Na pewno kiepski pod tym względem jest TP-LINK TL-WR740N - zasięg tylko w jednym pokoju, więc go oddałem? Chodzi tylko o pracę jako AP po kablu i sianie netu po WiFi. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam.
 3. Jeśli masz dwa AP skonfigurowane tak samo (ten sam ESSID i hasło), to przy przełączaniu (przynajmniej u mnie na linux) system operacyjny komputera w roamingu nie pobiera na nowo IP, a to z tego względu, że zakłada on, że sieć jest taka sama, no bo to samo ESSID i hasło. Jeśli teraz skonfigurujesz sobie te dwa AP na różne sieci, przykładowo 192.160.1.0/24 i 192.168.2.0/24, to przełączenie na drugi AP z powodu mocniejszego sygnału sprawi, że system komputera w dalszym ciągu korzysta z tej pierwszej adresacji i przez to nie może zrealizować połączenia z tym AP, na który zostałeś przełączony. Rada jest taka, by skonfigurować wszystkie AP na tę samą sieć, tj. ponadawać im adresy IP, przykładowo 192.168.0.1, 192.168.0.2, itp oraz utrzymywać serwer DHCP tylko na głównym AP. Wtedy po przełączeniu system komputera w dalszym ciągu będzie miał prawidłowo skonfigurowaną sieć, a na ewentualne zapytania DHCP będzie odpowiadał tylko ten główny AP.
 4. Yesterday
 5. Pochwaliłem się zbyt szybko. Zadziałało raz. Przełączyło telefon na AP. Rozlaczylem się z wifi i podłączyłem bez problemu z AP 2x dla testu i nagle problem powrócił.
 6. Serdecznie dziękuję za pomoc. Zadziałało aż miło Nie zmieniłem mac adresu w AP, bo w gorgoyle nie widzę tej opcji. Ale wszystko działa bardzo dobrze. Błąd w IP podsieci.. Dzięki jeszcze raz
 7. Znalazłem coś wypasionego ale trzeba root'a. Chodzi o f.lux
 8. Masz go na pewno jako AP? Prawidłowa konfiguracja w Gargoyle jako AP to w konfiguracja - podstawowa trzeba ustawić: wan na wyłączony IP z podsieci głównego routera - np 192.168.0.254 maska - taka jak w głównej sieci - 255.255.255.0 Brama - IP głównego routera - 192.168.0.1 DNS - operatora lub np google - 8.8.8.8 ps. żeby "MAKI" się nie gryzły zmień MAC WR740N na inny
 9. Witam. Może ktoś doradzi. Mam 2 pytanka. Jak w temacie. Mam router WR940N i WR740N z wgranym gorgoyle i postawiony jako AP. AP działa i zwiększa sygnał. Komputer przełącza się z automatu, gdy sygnał z AP jest mocniejszy. Natomiast telefon galaxy na androidzie 6 nie przełącza się. Za to czy to komputer czy telefon to nie mogą uzyskać IP z AP. Czy przyczyną może być to, że na głównym routerze mam mac clone wpisany ze starego routera tego wr740n ? Bo kabel u dostawcy działał na macu tego wn740n, a postanowiłem go wykorzystać skoro leży jako AP Główny wr940n ma clone mac wr740n. 192.168.0.1 brama na głównym. AP na gorgoyle 192.168.1.200 Nazwe sieci i hasło identyczne. No, ale nie mozna uzyskac IP z AP. Dziękuję i za podpowiedzi.
 10. W sumie to jeszcze jeśli chodzi o transfer jako taki na podglądzie, to zwykle on też zależy od dynamiczności sceny, którą kamera obserwuje. Jeśli w polu wiedzenia kamery się za wiele nie dzieje, to też i dużo transferu nie będzie zjadać na podglądzie.
 11. To dobrze ze nie ma dużego poboru może zaczne od 3GB w darmowym jest kapeć
 12. Generalnie to ta kamera ci nie zje za dużo łącza, to jest rząd wielkości kilku, najwyżej kilkudziesięciu KiB/s i to oczywiście tylko i wyłącznie w momencie, gdy podłączysz się do kamery. Jeśli żaden klient nie będzie połączony z kamerą, to kamera zaprzestaje transmitować obraz do serwisu tplinkcloud i w ten sposób nie jest zjadany transfer. W zasadzie to pewnie i Aero2 ta darmowa wersja by wystarczyła, byle by tylko wykupić jakiś pakiet, który zlikwiduje kapcia. No i oczywiście wymagane jest utrzymanie połączenia z tplinkcloud ale to praktycznie nie zjada transferu.
 13. Internet chce uruchomić na karcie AERO2(abonament) nie wiem chyba to wyniesie najtaniej ale to juz kwestia poszperania w cennikach. Przypuszczam że pełnego LTE tam nie bedzie ,może do 6 może 8MB/ dobije tak że za bogatego internetu tam nie będzie . 1. Gdybym w tym zestawie nazwijmy go A zastosował ,zamienił na router TL-WR1043ND też będzie to chodziło np. po zmianie softu? 2. Która kamerę wybrać ,polecacie z tych dostępnych u TP-LINK a może coś innego
 14. Kamera może być na wifi, wystarczy że będzie ona miała dostęp do internetu. Skonfigurujesz połączenie przez chmurę i będziesz mógł oglądać Obraz w aplikacji TP-Link tpcamera
 15. Jeśli referujesz do aplikacji tpCamera na smartfona, która umożliwia min. podglądanie obrazu za pośrednictwem serwis tplinkcloud, to jedyne czego ci potrzeba to połączenia z internetem tam, gdzie masz wpiętą kamerę. Musisz tylko w ustawieniach kamery zezwolić, by obraz był dostępny w tym tplinkcloud i możesz podglądać obraz z dowolnego miejsca o ile masz tam również połączenie z internetem.
 16. Podstawa to aby modem był wymieniony na liście kompatybilności z routerem .Może to Ci coś pomoże - wyłącz PIN do karty która masz w modemie .U mnie też nie mógł uzyskać połączenia w AERO2 ,wykrywany był a mimo to nic dopiero jak wyłaczyłem PIN ruszyło .
 17. Witam .Mam takie pytanie . 1. Miejscowość A niema w niej internetu kablowego i nikt chyba też nie udostępnia przez WIFI .Chciałbym tu zamontować kamerę np. NC230 połaczyć ją kablem z routerm MR3020 a do niego modem HUAWEI E3372s -153 plus karta AERO2. 2. Miejscowość B oddalona o 190km tu mam komputer i stałe łacze. Czy będę mógł przebywając w miejscowości B na kompie lub na komórce z andkiem w każdej chwili podejrzeć co się dzieje w punkcie A jeżeli posiadam taki zestaw.
 18. Recovery nie zadzialało
 19. Sprawdź czy zadziała w wątku masz wszystko opisane. Jeżeli nie pozostaje konsola i interfejs UART żeby wgrać od nowa oprogramowanie do routera.
 20. U mnie nie ma wps tylko qss i po właczeniu z resetem kontrolka qss miga na momencik tylko .
 21. Sprawdź czy router posiada tryb recovery,
 22. wpisałem ręcznie i nie da się połączyć
 23. Adresację wpisz z ręki do karty sieciowej (pamiętaj o podsieciach) i próbuj połączyć się z adresem 192.168.1.1 a potem z 192.168.0.1
 24. Sprawdź komendą ipconfig co masz na karcie.
 25. Laptop widzi podł. kabel i pokazuje siec niezidentyfikowaną ale ani na tplinklogin.net ani 192.168.1.1 nie da się wejść.
 26. Wygląda że router żyje po zachowaniu się diod. Próbowałeś na stałe wpisać adres IP do karty sieciowej i zalogować się na adres IP 192.168.1.1 lub 192.168.0.1 - oczywiście adresy na karcie sieciowej powinny być w tej samej podsieci którą w danym momencie testujesz (próbujesz się zalogować).
 1. Load more activity