Maximus Magnus

Members
 • Content count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Maximus Magnus

 • Birthday

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Działa jako AP po WiFi - w trybie klienta bezprzewodowego.
 2. Witam. Jak powinna wyglądać adresacja routerów w układzie AP po kablu i po WiFi, jeżeli: router główny ma adres 192.168.1.1 z nim jest podłączony jako AP po WiFi router, który ma adres 192.168.3.1 i ma internet z głównego routera (po kablu) i do niego ma być podpięty kolejny router po kablu jako AP, który ma siać internet z głównego routera dalej po WFi - jaki należy mu przypisać adres IP do logowania? Czy 192.168.1.250 czy 192.168.3.250? Internet jest z Neo. Główny router 192.168.1.1 to TP link TD-W8951ND z jego siecią jako AP po WiFi jest połączony HUAWEI HG553 z OpenWRT do niego ma być podłączony i siać dalej internet TP Link W8951NB. Jaki adres należy nadać temu ostatniemu routerowi, żeby wszystko dobrze działało? Pozdrawiam.
 3. Bardzo dziękuję..Małe pytanie. Czy jeżeli ten router (NB) będzie podłączony po kablu do routera, który jest w układzie AP po WiFi z głównym routerem (192.168.1.1) to również ustawiam go (NB) jak w linku?
 4. Dzieki wielkie. Czy mozna poprosic o link do konfiguracji routera adsl jako AP po kablu? Z góry dziekuje.
 5. O rany no szkoda, a czy można go ew. gdyby nie udało się go zwrócić użyć go jako AP po kablu do siania netu (Neo) dalej po WiFi?
 6. Witam. Czy router TP-Link TD-W8951NB będzie dobrze działał z Neostradą? To jest router NB a nie jak większość ND. Niestety router ma oprogramowanie tylko w j.angielskim i mam problemy z jego konfiguracją dla Neo. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 7. Wielkie dzięki za pomoc i zrozumienie Po właściwym zarobieniu kabelków wszystko pięknie działa, na razie na dwóch dodatkowych routerów oprócz głównego Pozdrawiam serdecznie
 8. Rozumiem, czyli kabel źle zrobiony. Dla poprawnego działania - połączenia po kablu dwóch i więcej routerów jeden od drugiego, tak żeby każdy w swoim miejscu siał dalej net po Wifi powinienem kabel zarobić skrętką w standardzie A czy B? Na gotowym kablu fabrycznie zarobionym chyba w standardzie B wszystko działa. Przepraszam za laicyzm, nie robię tego na co dzień Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 9. Tak to zrobiłem Może wtyczki nie za bardzo OK lub trzeba mieć jakąś lepszą zaciskarkę? Czy lepiej mimo wszystko założyć gniazda dla wtyczek RJ45 czy może lepsze wtyczki? Wtyczki to bardziej estetyczne i ekonomiczne rozwiązanie, gniazda pewniejsze. Będę wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam.
 10. Tak. Na krótkim kablu jest OK. Zrezygnuję z wtyczek RJ45 i założę gniazda - to jest o wiele bardziej pewniejsze. Dziwe, bo na kablu router - ten sam walnięty jak się okazuje kabel - komp net działa i jest 100 Mb/s ... ?
 11. Tak oczywiście lampka się świeci po wpięciu kabla pod LAN. Sprawdzę jeszcze raz wszystko na krótszym kablu (Tp Link 8901G - Edimax), a jak będzie OK, również na innym routerze (zamiast Edimax), na tym długim kablu. Zobaczymy.
 12. Wtyczki zrobione w standardzie "B" - sprawdzałem. Jak kabel był w TP Link 8901G - z drugiej strony w kompie net był.
 13. Przewody chyba raczej OK, bo jak zamienię sprzęty to każdy router z osobna działa - bezpośrednio podpięte pod główny. Góra dół to może być sporo 10 - 30 m. ...? Problemy są, gdy są spięte routery TP Link 9001G z Edimax.
 14. Na Edimaxie dałem mu IP 192.168.1.252 i wyłączyłem DHCP. Tak samo jest na Tp Linku 8901G - IP 192.168.1.250 i wyłączone DHCP. Jak są spięte to jest efekt jak opisałem wyżej. Jak działają osobno, albo jeden albo drugi podpięty do głównego po kablu to OK. Ma działać tak: Neo - główny Tp Link 8951ND - po kablu od niego Tp Link 8901G - od niego (Tp Link 8901G) po kablu Edimax. Na obu ma być net Neo po WiFi. Czy to powinno zadziałać?
 15. Tak dokładnie Edimax ma być kolejnym AP po kablu i siać net po WiFi z głównego. Jak to zrobić?