wlodarek1

Members
 • Content count

  273
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About wlodarek1

 • Birthday
 1. Jeśli mam zainstalowane np LUCI a chcę przejść bezpośrednio z niego np na GARGOYLE lud DD WRT to w takiej sytuacji należy używać plików "sysuprade.bin " czy "squasgfs-factory.bin ?
 2. A takie coś wyświetla mi się po wpisaniu 192.168.2.1 w przerglądarce ;
 3. Zmieniłem konfigurację sieci na ręczną ; Przy takim ustawieniu połączenie z netem nadal jest , ale do panelu konfiguracyjnego nadal dostać się nie można ! Co ciekawe ; program FING na smartfonie pokazuje coś takiego przy połączeniu wifi z siecią "openwrt" ; Co tu za cuda widać na tym obrazku ; obok liveboxa cyfry "+3" a dalej widzimy tplink-a i jego adres MAC Co to się tak pokombinowało Muszę niestety dołożyć do tego wszystkiego jeszcze 1 problem ; jeśli pliki wideo przechodzą przez repeater z luci wtedy tv pokazuje "nieobsługiwany format pliku " A jeśli ten sam plik wideo jest przepuszczany przez liveboxa albo router tplink 3631 - wtedy jest na tv prawidłowo odtwarzany . Wygląda więc na to że na luci nie działa prawidłowo funkcja DLNA albo brakuje w niej obsługi niektórych kodeków czy co .......
 4. Repeater 850 RE skonfigurowałem tak by współpracował z liveboxem . Zmieniłem domyślne IP w repeaterze z luci na ; 192.168.2.1 Wyłączyłem w repeaterze DHCP [ zgodnie z opisem . Przed chwilą odczytałem e livebox przydzielił z automatu dla repeatera IP 192.168.1.17 . Niestety - niezależnie od tego czy w oknie przeglądarki wpiszę 192.168.2.1 czy 192.168.1.17 - - nie wyświetla się panel konfiguracyjny repeatera z luci . Jak go wyświetlić ?
 5. No więc udało się ; Wykonałem tą część dawniejszej porady A następnie poprzez program WINSCP takie polecenia w konsoli ; I działa , tzn , repeater z LUCI ma wyłączone DHCP ale widzi klientów routera głównego . Czyli działa to teraz podobnie jak przy standardowym firmware producenta , z tym że mam kolorowe i spolszczone LUCI na pokładzie . Ale niestety ; kopiowanie plików z komputera na dysk sieciowy idzie teraz zdecydowanie wolniej niż przy standardowym firmware . Nie wiem dlaczego .
 6. Zauważyłem że pakiet RELAYD jest standardowo zawarty w LUCI które zainstalowałem . Heinz - to jest twój opis sprzed ponad roku objaśniający jak skonfigurować LUCI na repeaterze ; Proszę hainz - objaśnij mi co trzeba by zmodyfikować w powyższym opisie aby wyszło tak jak tego pragnę czyli by klienci głównego routera "widzieli" klientów repeatera
 7. Dzięki za dotychczasową pomoc . Nie jestem tylko pewny co do punktu 3 i 4 Przy dotychczas znanej mi metodzie konfiguracji w trybie WISP - repeater jest "panem " a główny router jego klientem . Choć mnie taki układ dziwi , ale on działa . A jak teraz wg tego opisu http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=22&t=678 - ustawić tryby w obydwu urządzeniach aby klienci repeatera "widzieli " klientów głównego routera ? Czy nadal główny router ma być "client" i repeater "ważniejszy" od niego , czy teraz wg tego opisu z powyższego linku - graficznie trzeba by ustawić główny touter jako "master" ?
 8. Heinz - pod tym linkiem co podałeś wszystko jest opisane jaklo polecenia w konsoli . A czy te ustawienia można wykonać poprzez graficzny interfejs LUCI ?
 9. Mój domowy NAS jest podłączony do domowego routera głównego a jest nim livebox2 Repeater 850 RE ma zainstalowane LUCI i współpracuje z liveboxem w trybie WISP W tym trybie klienci repeatera nie widzą klientów routera głównego . Zależy mi jednak by domowy dysk sieciowy był widoczny nawet w trybie WISP Gdzieś czytałem że trzeba użyć opcji statycznego routingu w ustawieniach urządzenia z WISP Znalazłem takie opcje w LUCI ale jest tam do wyboru LAN lub WWAN i różne pola do wpisania . Nie wiem np co wpisać w pole METRIC .... Proszę o pom,oc w skonfigurowaniu LUCI tak by nas był dla niej widoczny . W NAS-ie mam statyczną konfigurację sieci .
 10. Na repeaterze 850 RE mam zainstalowane ; W ustawieniach SOFTWARE jest tam takie repozytorium ; Nie łączy jednak z tym repo Może trzeba wstawić tu inne repo by menedżer pakietów z nim połączył się ? Z góry dzięki za podpowiedzi Problem rozwiązaqłem poprzez upgrade LUCI do nowszej wersji . Admini mogą usunąć tego posta z forum !
 11. zastosowałem się do twojej porady Hainz - zamiast lde zainstalowałem na repeaterze LUCI . I o dziwo skonfigurowanie współpracy repeatera działającego na LUCI w trybie WISP z liveboxem 2 nie sprawiło problemów
 12. A mógłbym prosić aby ktoś napisał po polsku jak rozpocząć używanie tego LEDE na repeaterze 850 RE . Dosłownie przed chwilą go zainstalowałem . Myślałem że tak jak przy LUCI - wyskoczy graficzny interfejs , ale niestety nie wyskoczył . A na forum do którego dał link Heinz - opisane jest po angielsku . Mój układ ; LEDE zainstalowane na repeaterze 850RE . Główny router ; livebox2 z domyślnym IP 192.168.1.1 . System operacyjny na którym jestem ; windows 7 lub linux Sparky [ to taki klon debiana] . Proszę o opis po polsku konfiguracji tego LEDE . //Przeniosłem do odpowiedniego działu //Heinz
 13. Lepiej przeglądać neta z poziomu linuxa
 14. Ciekawe ille czasu jeszcze upłynie do chwili gdy dotykowe routery będą w w takich cenach w jakich teraz są zwykłe , niedotykowe .
 15. A uruchom live jakiegoś linuxa i zobacz jak wtedy będzie działać.