morfik

Moderator
 • Zawartość

  705
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

78

O morfik

Kontakt

 • Strona URL
  https://morfitronik.pl/
 • Jabber
  morfik@chrome.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Alternatywne rozwiązania na bazie OpenSource przy zastosowaniu systemów operacyjnych z rodziny linux, np. Debian.
  Alternatywne firmware OpenWRT/LEDE/DD-WRT/LUCI/GARGOYLE na bezprzewodowe routery WiFi.
  Bezpieczeństwo systemów i sieci komputerowych.

Ostatnie wizyty

742 wyświetleń profilu
 1. So type: # mount And see whether /system/ is mounted.
 2. Dziwne, że nie było robocika. Zawsze powinien być, przynajmniej u mnie zawsze był. Jak nie masz możliwości wbicia do trybu recovery (co się stało z tym przyciskiem VolUP?), to za dużo się nie da zdziałać. Jedyna opcja to ADB, z tym, że też nie wiem czy zadziała, bo powinien być włączony tryb debugowania USB. Dlatego musisz poszukać jak na windows zainstalować to narzędzie. Góglaj za "ADB android windows", bo ja nie używam windowsa, to ci zbytnio nie pomogę na tym systemie. Te pliki raczej są bezużyteczne, przynajmniej ja nie wiem co z nimi zrobić.
 3. No widać te 3 linijki żółtego tekstu ale odczytać tego się nie da. A podczas procesu aktualizacji nie pojawił ci się zielony robocik? Bez recovery nie da rady nic zrobić. Chyba, że jeszcze można by sprawdzić czy ADB zaskoczy w tym stadium log TP-LINK i Androida. Doinstaluj sobie ADB.
 4. It's better to stay with TWRP. Mount the system partition and see if there are any files. Go to the TWRP terminal and type: # mount /system # ls -al /system
 5. Jak przez OTA Update to nie powinno. Na pewno nie przerwałeś tego procesu w żaden sposób? Filmik zawsze się przyda, bo ja akurat tego modelu smartfona nie mam i nigdy w łapkach nie miałem, to za bardzo nawet nie wiem jak tam wygląda tryb recovery, a on się różni w przypadku tych telefonów co ja mam. Dasz radę wbić do tego trybu recovery, w sensie przez VolUp + Power? Tam jest log z operacji i powinno pisać co się stało.
 6. Tzn co dokładnie się stało? A pamiętasz jak ten telefon miał pokrojony flash? Chodzi o to ile w standardzie miał wolnego miejsca na partycji /system/ . A co tam pisało? VolUp i Power to tryb recovery, jeśli jednak update nie wszedł jak należy to prawdopodobnie rozjechała się partycja /system/ i trzeba będzie ją odtworzyć. Być może faktycznie zabrakło wolnego miejsca, a jeśli tak, to masz problem. Nic mi nie mówi ta struktura plików, co masz na fotce. Jak ty instalowałeś ten update? Przecież z poziomu Androida można bez problemu zaktualizować system via OTA Update.
 7. What did you do? Can you boot into TWRP?
 8. I don't really know what went wrong and I've never seen the error you got. I've damaged my phones many times, but I've always managed to recover them afterwards without problems. If you don't have a backup of the /system/ partition, you can simply flash TWRP again and format the /system/ partition, so it will remove the system from your phone completely. Then download the ZIP file from the TP-LINK/Neffos website and flash it via ADB sideload (here's some HowTo in Polish). But in order to do so, you have to use my TWRP recovery image. For now, there's a bug in the TWRP for Y5L, and you should disable screen timeout in settings and don't turn the screen off because it won't turn on again. Of course the bug concerns only the screen and the phone works fine, so you will be able to use ADB while in TWRP.
 9. Najprościej to mieć router z obsługą VPN i przesłać cały ruch przez szyfrowany tunel i tyle -- to działa zawsze. Ja operuję tylko na OpenWRT/LEDE i skonfigurowanie VPN na nim nie stanowi problemu. Na stock'owym firmware za bardzo się nie znam.
 10. Bez zaszyfrowania połączenia z serwerem DNS, będzie widać o jaką nazwę domeny zostało wysłane zapytanie. Nazwy plików, które są pobierane również są widoczne o ile ruch z serwerem aktualizacji nie jest szyfrowany. Jest czy nie jest ?. Jak nie jest to pozostaje ci VPN.
 11. Przecie nawet jak powie, że chodzi o domenę www, to przecie nikt mu KGB nie wyśle zaraz.
 12. For how long has it hanged? Maybe you interrupted the process and that's why the device didn't boot anymore. If you're sure that it hanged for good after rebooting, I can think of one thing now -- the device has no space left on the /system/ partition. I had similar issues when I was installing apps on the /system/ partition and Neffos Y5L has only a few MiB free space. In this case, the only way to recover the device was to restore the image of the /system/ partition. So check how much free space is left on the /system/ partition (you can do it via TWRP). Do you have backup of the /system/ partition?
 13. What if you do Factory Reset? What did happen when you were installing SuperSU? Do you have some logs?
 14. So if you have the stock recovery now, run Root Integrity Check and see whether they're any errors.
 15. Zależy co kto chce ukryć. Jeśli tylko nazwy domen, to można zaszyfrować połączenie z serwerem DNS (adresy IP w dalszym ciągu będą widoczne, choć to już nie ma zwykle większego znaczenia). Jeśli w grę wchodzi ruch sieciowy (zawartość pakietów) z konkretnymi serwisami, to wystarczy protokół SSL/TLS i w zasadzie jeśli sprawa dotyczy tylko WWW, to w dużej mierze ten ruch jest już szyfrowany, ewentualnie trzeba by sprawdzić czy dany serwis działa po HTTPS. Jeśli chce się zaszyfrować wszystko, to trzeba VPN, najlepiej własny by mieć pewność, że żadne dane nie wyciekną. Dlatego też jeśli autor wątku mógłby sprecyzować, co chce ukryć i dlaczego, to byłoby prościej odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie.