Administrator

Administrator
 • Zawartość

  12323
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

124

O Administrator

 • Urodziny 25.05.1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja:
  Gostyń

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  2207264

Ostatnie wizyty

1412 wyświetleń profilu
 1. Dostałem odpowiedź ze wsparcia technicznego. Faktycznie to jakiś bug w oprogramowaniu. Temat został skierowany do centrali TP-LINK. @TytusXPdzięki za czujność.
 2. No to ,masz odpowiedź dlaczego tak się dzieje. Poczytaj sobie poradnik jak to powinno wyglądać. Strefa Fresnela i "z wizowanie" anten jest bardzo ważna przy tej odległości plus pewnie duże zakłócenia w tym paśmie.
 3. Anteny "widzą" się na wzajem? Nie ma przeszkód terenowych czy budowlanych? Jest zachowana strefa Fresnela? Sprawdzałeś czy anteny działają w bliskiej odległości? http://www.dipol.com.pl/poradnik_instalatora_wlan_bib86.htm
 4. Gargoyle 1.6.2.2 od Obsego http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/ http://tplink-forum.pl/index.php?/forum/50-faq-alternatywne-oprogramowanie/
 5. Wygląda na zmianę w oprogramowaniu czy celową tego nie wiem. Wrzucę temat do chłopaków ze wsparcia technicznego.
 6. Zdalny dostęp do konfiguracji routera czyli możliwość zmiany jego ustawień z dowolnego miejsca gdzie mamy dostęp do internetu. Podstawowym warunkiem do korzystania z tej funkcji to publiczny adres IP na WAN-ie tego routera lub wirtualny tunel (VPN) skonfigurowany do sieci tego routera. KROK 1 Logujemy się do panelu konfiguracyjnego naszego routera http://192.168.0.1 lub http://tplinkwifi.net Domyślny login i hasło do panelu konfiguracyjnego to admin/admin KROK 2 Przechodzimy do zakładki Zaawansowane->Narzędzia systemowe->Administracja Interesuje nas Zarządzanie zdalne gdzie mamy do wyboru trzy możliwości: Wyłącz Zarządzanie zdalne - domyślna konfiguracja gdzie routerem zarządzamy tylko z sieci lokalnej (najbezpieczniejsze rozwiązanie). Włącz Zarządzanie zdalne dla wszystkich urządzeń - czyli mamy możliwość zdalnego zarządzania naszym routerem ze wszystkich adresów IP będących w sieci internet, wpisujemy tylko numer portu na jakim będzie możliwy dostęp do konfiguracji. Pamiętajmy o zmianie hasła zabezpieczającego dostęp do konfiguracji routera. Włącz Zarządzanie zdalne dla wybranych urządzeń - czyli router będzie filtrował i wpuszczał tylko wcześniej określone adres IP. Pamiętajmy o zmianie hasła zabezpieczającego dostęp do konfiguracji routera. Po wykonaniu konfiguracji klikamy Zapisz Kliknij, żeby wybrać pliki
 7. Wątek uważam za rozwiązany więc zamykam. W razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum. Kiedy chcesz ponownie otworzyć wątek pisz: pomoc@tplink-forum.pl Pozdrawiam administracja forum!
 8. Dostałem odpowiedź ze strony wsparcia technicznego: " Tak, podany przez Pana przypadek jest nam już znany, część użytkowników informuje nas o podobnych objawach. Testujemy obecnie ten problem. " Tak więc decyzja należy do ciebie co z nim zrobisz. Problem prawdopodobnie z oprogramowaniem ale jeszcze nie jest to na 100% potwierdzone.
 9. Temat powędrował do wsparcia technicznego TP-LINKa więc czekamy na weryfikację. Nie ma co porównywać z C7 bo to całkiem inne oprogramowanie. Trzeba zweryfikować czy problem dotyczy tylko twojego modelu czy też wersja v4 posiada jakiś błąd w oprogramowaniu. Proszę o chwilę cierpliwości.
 10. Jeżeli nie ma jej na polskiej stronie tp-linka to niestety jej nie znajdziesz.Jeżeli masz jakieś problemy z konfiguracją to pytaj po to tutaj jesteśmy.
 11. Przewód łączący router z komputerem też masz oryginalny?
 12. Tak dokładnie powinien działać. Zrobiłeś reset do ustawień fabrycznych po aktualizacji oprogramowania?
 13. Warto poczytać o alternatywnym oprogramowaniu dla TP-Linka. Niestety nie jestem specjalistą w tym kierunku ale poczekaj może któryś z kolegów się odezwie.
 14. Jako FTP czy magazyn plików polecam dysk NAS (zyxel, synology), sprawdza się perfekcyjne w domowych warunkach. Niektórzy za dużo wymagają od prostych routerów domowych.
 15. Oczywiście - WR743, WR843 (anteny zewnętrzne) czy WR702N czy WR802N (zasilane z USB) z nieco mniejszym zasięgiem i jeden port ethernet ale jak to ma być w jednym pomieszczeniu to zupełnie wystarczy.