Administrator

Administrator
 • Zawartość

  12323
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Administrator

 1. Wgrywanie oczywiście przez UART/USB http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/td-w8970 <hr> Wersja od obsy: Aktualizacja 03.04.2015 http://dl.eko.one.pl/luci/barrier_breaker/lantiq/luci-lantiq-xrx200-TDW8970-sysupgrade.image <hr> Wersja od lpm11: Aktualizacja 03.04.2015 Nowy image. Tym razem oparty na kompilacji z openwrt.org (jądro OpenWRT jest trochę większe - więc image jest o 130 kB grubszy) z modyfikacjami jak do tej pory. Wszystkie moduły jądra powinny działać (w tym m.in. kmod-sit). Zmiany te same co wcześniej. ftp://tplink-forum.pl/LuCI/W8970/W8970.img <hr> Powrót do oryginalnego oprogramowania: Do powrotu z OpenWRT na oficjalne oprogramowanie nie będziemy potrzebować kabelka. Wystarczy użyć polecenia sysupgrade. Do powrotu wykorzystamy program WinSCP: [Poradnik]WinSCP przydatne narzędzie w konfiguracji OpenWRT Pobieramy firmware dołączone do postu i wypakowujemy je w dogodne miejsce np. na pulpit. Łączymy się z routerem przez WinSCP i kopiujemy pobrane firmware do katalogu /tmp/ Teraz uruchamiamy Terminal kombinacją klawiszy CTRL+T i wpisujemy polecenie aktualizacji: sysupgrade -F -n restore_kernel_rootfs_org.bin Czekamy dla pewności 3 minuty i wyłączamy router przyciskiem z tyłu. Po włączeniu routera powinien uruchomić się na oficjalnym oprogramowaniu. W moim przypadku zostały nawet zachowane ustawienia z oryginalnego oprogramowania.
 2. Dostałem odpowiedź ze wsparcia technicznego. Faktycznie to jakiś bug w oprogramowaniu. Temat został skierowany do centrali TP-LINK. @TytusXPdzięki za czujność.
 3. No to ,masz odpowiedź dlaczego tak się dzieje. Poczytaj sobie poradnik jak to powinno wyglądać. Strefa Fresnela i "z wizowanie" anten jest bardzo ważna przy tej odległości plus pewnie duże zakłócenia w tym paśmie.
 4. Anteny "widzą" się na wzajem? Nie ma przeszkód terenowych czy budowlanych? Jest zachowana strefa Fresnela? Sprawdzałeś czy anteny działają w bliskiej odległości? http://www.dipol.com.pl/poradnik_instalatora_wlan_bib86.htm
 5. Gargoyle 1.6.2.2 od Obsego http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/ http://tplink-forum.pl/index.php?/forum/50-faq-alternatywne-oprogramowanie/
 6. Wygląda na zmianę w oprogramowaniu czy celową tego nie wiem. Wrzucę temat do chłopaków ze wsparcia technicznego.
 7. Zdalny dostęp do konfiguracji routera czyli możliwość zmiany jego ustawień z dowolnego miejsca gdzie mamy dostęp do internetu. Podstawowym warunkiem do korzystania z tej funkcji to publiczny adres IP na WAN-ie tego routera lub wirtualny tunel (VPN) skonfigurowany do sieci tego routera. KROK 1 Logujemy się do panelu konfiguracyjnego naszego routera http://192.168.0.1 lub http://tplinkwifi.net Domyślny login i hasło do panelu konfiguracyjnego to admin/admin KROK 2 Przechodzimy do zakładki Zaawansowane->Narzędzia systemowe->Administracja Interesuje nas Zarządzanie zdalne gdzie mamy do wyboru trzy możliwości: Wyłącz Zarządzanie zdalne - domyślna konfiguracja gdzie routerem zarządzamy tylko z sieci lokalnej (najbezpieczniejsze rozwiązanie). Włącz Zarządzanie zdalne dla wszystkich urządzeń - czyli mamy możliwość zdalnego zarządzania naszym routerem ze wszystkich adresów IP będących w sieci internet, wpisujemy tylko numer portu na jakim będzie możliwy dostęp do konfiguracji. Pamiętajmy o zmianie hasła zabezpieczającego dostęp do konfiguracji routera. Włącz Zarządzanie zdalne dla wybranych urządzeń - czyli router będzie filtrował i wpuszczał tylko wcześniej określone adres IP. Pamiętajmy o zmianie hasła zabezpieczającego dostęp do konfiguracji routera. Po wykonaniu konfiguracji klikamy Zapisz Kliknij, żeby wybrać pliki
 8. Wątek uważam za rozwiązany więc zamykam. W razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum. Kiedy chcesz ponownie otworzyć wątek pisz: pomoc@tplink-forum.pl Pozdrawiam administracja forum!
 9. Dostałem odpowiedź ze strony wsparcia technicznego: " Tak, podany przez Pana przypadek jest nam już znany, część użytkowników informuje nas o podobnych objawach. Testujemy obecnie ten problem. " Tak więc decyzja należy do ciebie co z nim zrobisz. Problem prawdopodobnie z oprogramowaniem ale jeszcze nie jest to na 100% potwierdzone.
 10. Temat powędrował do wsparcia technicznego TP-LINKa więc czekamy na weryfikację. Nie ma co porównywać z C7 bo to całkiem inne oprogramowanie. Trzeba zweryfikować czy problem dotyczy tylko twojego modelu czy też wersja v4 posiada jakiś błąd w oprogramowaniu. Proszę o chwilę cierpliwości.
 11. Jeżeli nie ma jej na polskiej stronie tp-linka to niestety jej nie znajdziesz.Jeżeli masz jakieś problemy z konfiguracją to pytaj po to tutaj jesteśmy.
 12. Przewód łączący router z komputerem też masz oryginalny?
 13. Tak dokładnie powinien działać. Zrobiłeś reset do ustawień fabrycznych po aktualizacji oprogramowania?
 14. Warto poczytać o alternatywnym oprogramowaniu dla TP-Linka. Niestety nie jestem specjalistą w tym kierunku ale poczekaj może któryś z kolegów się odezwie.
 15. Jako FTP czy magazyn plików polecam dysk NAS (zyxel, synology), sprawdza się perfekcyjne w domowych warunkach. Niektórzy za dużo wymagają od prostych routerów domowych.
 16. Oczywiście - WR743, WR843 (anteny zewnętrzne) czy WR702N czy WR802N (zasilane z USB) z nieco mniejszym zasięgiem i jeden port ethernet ale jak to ma być w jednym pomieszczeniu to zupełnie wystarczy.
 17. Router nie posiada funkcji klienta. To zwykły router bezprzewodowy którego zadaniem jest dystrybucja internetu/sieci dla rządzeń domowych.
 18. Reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja. Niestety nie mam u siebie takiego łącza aby zweryfikować działanie NAT.
 19. Nie masz włączonych jakiś ograniczeń? Oprogramowanie najnowsze dostępne?
 20. Co masz w zakładce " NAT Control Setting"? Długość przewodu z modemu do portu WAN TP-linka? Przewód jest oryginalny czy samoróbka?
 21. Najnowsze routery VDSL od TP-Link dadzą Ci nieograniczone możliwości wyboru najlepszego dostawcy Internetu lub jego ewentualnej zmiany. Posiadają wbudowany modem ADSL, port EWAN oraz porty USB obsługujące modemy 3G/4G, dzięki czemu przy użyciu jednego urządzenia możesz korzystać z różnych łącz Internetowych. Takie rozwiązanie pozwoli na stały dostęp do Internetu urządzeniom w Twoim domu lub w biurze. Poznaj nowe modele dwupasmowych routerów VDSL w standardzie AC: Archer VR900, Archer VR600 oraz Archer VR400. Konfiguracja i obsługa routerów przebiega szybko i łatwo. Wszystko za sprawą intuicyjnego interfejsu dostępnego w przeglądarce lub aplikacji Tether dostępnej na urządzenia z systemami Android lub iOS. Każdy nawet mniej doświadczony użytkownik poradzi sobie z zarządzaniem swoją siecią. Wiecej informacji na stronie producenta - http://www.tp-link.com.pl/products/list-15.html?page=1
 22. Odwieczna wojna hydraulik via elektryk
 23. Nie znam takiej możliwości via internet.
 24. Musisz to sprawdzić w specyfikacji gry. Nie jest publicznym adresem IP.
 25. Jeżeli nie ma wersji PL na stronie internetowej producenta to niestety pozostaje tylko ENG.