Administrator

Administrators
 • Content count

  12,269
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Administrator

 1. TP-LInk Archer C9 w czołówce portalu - gadgetreview.com Best Wireless Router 2017 http://www.gadgetreview.com/best-wireless-router-for-home-gaming-mac-overall
 2. Sprawdź zakładkę Advanced->Security->Access Control->Black List czy tam się coś pojawia po dodaniu użytkownika do zablokowanych.
 3. Wgrywanie oczywiście przez UART/USB http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/td-w8970 <hr> Wersja od obsy: Aktualizacja 03.04.2015 http://dl.eko.one.pl/luci/barrier_breaker/lantiq/luci-lantiq-xrx200-TDW8970-sysupgrade.image <hr> Wersja od lpm11: Aktualizacja 03.04.2015 Nowy image. Tym razem oparty na kompilacji z openwrt.org (jądro OpenWRT jest trochę większe - więc image jest o 130 kB grubszy) z modyfikacjami jak do tej pory. Wszystkie moduły jądra powinny działać (w tym m.in. kmod-sit). Zmiany te same co wcześniej. ftp://tplink-forum.pl/LuCI/W8970/W8970.img <hr> Powrót do oryginalnego oprogramowania: Do powrotu z OpenWRT na oficjalne oprogramowanie nie będziemy potrzebować kabelka. Wystarczy użyć polecenia sysupgrade. Do powrotu wykorzystamy program WinSCP: [Poradnik]WinSCP przydatne narzędzie w konfiguracji OpenWRT Pobieramy firmware dołączone do postu i wypakowujemy je w dogodne miejsce np. na pulpit. Łączymy się z routerem przez WinSCP i kopiujemy pobrane firmware do katalogu /tmp/ Teraz uruchamiamy Terminal kombinacją klawiszy CTRL+T i wpisujemy polecenie aktualizacji: sysupgrade -F -n restore_kernel_rootfs_org.bin Czekamy dla pewności 3 minuty i wyłączamy router przyciskiem z tyłu. Po włączeniu routera powinien uruchomić się na oficjalnym oprogramowaniu. W moim przypadku zostały nawet zachowane ustawienia z oryginalnego oprogramowania.
 4. Dalej ping jak rozumiem nie wychodzi? Pomaga tylko restart urządzenia?
 5. Na screenie masz coś innego. Tu masz konfigurację routera -
 6. Chcąc korzystać z internetu na karcie przewodowej musisz mieć wpisana bramę internetową oraz DNS-y a z tego co widzę (twoje ipconfig) masz tam wpisany tylko IP i maskę. No albo wszystko ustawione w automacie.
 7. A jak to teraz wygląda? Urządzenie od UPC działa jako router czy tylko modem?
 8. To czy Tp-link ma tylko odbierać sygnał z UPC i dalej transmitować po kablu do laptopa czy też ma wzmacniać sygnał sieci bezprzewodowej?
 9. Tp-link ma działać tylko jako klient łącząc się bezprzewodowo z głównym routerem czy też równolegle działać jako wzmacniacz sieci bezprzewodowej (przekaźnik)?
 10. Podczas tzw, "zawieszenia" się routera próbowałeś ping-ować jego adres IP?
 11. Czyli tp-link ma działać jako odbiornik/klient a nie access point!?
 12. Raz dzienni router musi się rozłączyć z siecią Orange aby odnowić adresację i to jest normalne zjawisko.
 13. Firmware recovery to metoda która pozwala na ponowne przywrócenie do działania routera po nieudanej aktualizacji oprogramowania. Najczęstszą przyczyną takiego zachowania się routera jest zanik prądu podczas wykonywania aktualizacji lub zawieszenie się systemu operacyjnego z którego wykonywana jest aktualizacja. Nowe firmware recovery oferuje prosty sposób na przywrócenia urządzenia do "życia". Nowa metoda "firmware recovery" dostępna jest w następujących urządzeniach: Archer C5400, Archer C3150_V2, Touch P5, Archer C9_V3, Archer C8_V3, Archer C60, Archer C59, Archer C58, Archer C1200, Archer C2_V3 Krok 1 Pobieramy ze strony producenta najnowsze oprogramowanie http://www.tp-link.com.pl/download-center.html Krok 2 Łączymy nasz nie działający router (port LAN) z przewodowa karta sieciową naszego komputera Krok 3 Dopisujemy do karty sieciowej naszego komputera statyczny adres IP wraz z maską sieciową KROK 4 Otwieramy dowolną przeglądarkę internetową (Chrome, IE, itp.) oraz wpisujemy domyślny adres IP naszego routera http://192.168.0.1 Po chwili powinien pojawić się panel konfiguracyjny naszego routera z informacją że coś poszło nie tak i że trzeba pokazać routerowi ścieżkę do pobranego wcześniej oprogramowania. Ważne jest tutaj model i wersja sprzętowa routera oraz pobranie dla niego odpowiedniego oprogramowania. KROK 5 Po wskazaniu odpowiedniej ścieżki do pliku z oprogramowaniem klikamy Upgrade i czekamy aż oprogramowanie zostanie załadowane na router.
 14. Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest niekompatybilność sterowników bo niestety nie widzę wsparcia dla tego systemu.
 15. Czy testowałeś wcześniej kartę na innym systemie operacyjnym?
 16. DH-IPC-HFW5421EP - ostatnio zamontowana - 4Mpx z Motozoom-em
 17. Moim zdaniem router/modem ma pracować a nie wyglądać. Pozostaje metoda prób i błędów bo przy niestabilnej linii trudno coś dobrać ad hoc.Może coś na broadcom-ie W8960 czy W8950
 18. Jak rozumiem łączysz się bezprzewodowo z routerem? Zacznij od diagnostyki sieci bezprzewodowej - Podziel się wynikami na forum w postaci print screenów.
 19. Odpowiedź wsparcia technicznego: Począwszy od wersji Windows 8.1 Microsoft wycofał możliwość łączenia się z sieciami WiFi typu Ad Hoc. Można się łączyć jedynie z sieciami w trybie infrastruktury. System Windows 8.1 nie pokazuje takich sieci, natomiast Windows 10 wskazuje je na liście dostępnych sieci jednak nie można się z nimi połączyć. Nasz serwer druku przed konfiguracją działa w trybie ad hoc, dopiero po przyłączeniu go do istniejącego WiFi zmienia się na tryb infrastruktury. Z tego względu mogę zalecić konfigurację serwera z wykorzystaniem innego systemu operacyjnego/tabletu/komórki. W internecie można znaleźć różne rozwiązania i poprawki pozwalające Windows 10 łączyć się z tego typu sieciami jednak nie mogę polecić jakiegoś konkretnego rozwiązania. Poniżej przesyłam pewną instrukcję (po angielsku) pokazującą jak rozpocząć konfigurację korzystając przykładowo z tabletu: http://www.tp-link.com.pl/faq-1056.html
 20. Orange znowu na czele rankingu ISP 3G/LTE
 21. Znany problem z NS-em i przekazywaniem DHCP przez repeater. Rozwiązaniem jest ustawienie statycznego adresu IP na wzmacniaczu np. 192.168.1.200 oraz włączenie na nim serwera DHCP z bramą 192.168.1.254 i DNS-ami 62.233.233.233 oraz 87.204.204.204
 22. WA860RE bo ma anteny zewnętrzne.
 23. RE200 to ta sama obudowa i anteny co w WA850RE a z RE210 pytanie czy potrzebujesz 5GHz bo jeżeli nie to tak jak było napisane WA860RE
 24. Postaw sobie switch-a koło komputera i używaj tylko jednej karty sieciowej. wszystkie urządzenia będą w jednej podsieci.
 25. Numer PVID (identyfikator portu VLAN) to domyślnie numer VID portu. Jak dla mnie: Jeżeli przełącznik odbiera nietagowane ramki, (w tym przypadku z bramy internetowej) przed przesłaniem ich dalej, zostaną dodane im tagi VLAN zgodnie z identyfikatorami PVID dla ciebie to VLAN 100 który otagowuje wszystkie ramki a do VLAN 100 nalezą porty 1,2,9,10,20,24 czyli będzie miedzy nimi komunikacja i dostęp do internetu.