Heinz

Administrators
 • Content count

  4,623
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

323

About Heinz

 • Birthday 11/12/85

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Zawadzkie
 1. Wygląda że router nie "widzi" modemu. Sprawdź czy kabel jest OK lub jeśli masz inny to go zamień. Możliwe że port WAN w TP-Linku jest uszkodzony. Spróbuj podłączyć kabel z innego urządzenia pod ten port, powinna zapalić się dioda na przednim panelu.
 2. W konfiguracji konsoli spróbuj dopisać DNSy na np "googlowe" 8.8.8.8 i 8.8.4.4 Możesz także wpisać te DNSy w ustawienia karty sieciowej w komputerze.
 3. Ok done redownload file: wget http://tplink-forum.pl/pub/temp/set_rssi_3g_leds.sh -O /usr/bin/set_rssi_3g_leds.sh chmod 777 /usr/bin/set_rssi_3g_leds.sh
 4. @arti1980 w przypadku HiLinków musisz mieć "panel" z odblokowanymi tymi funkcjonalnościami i wtedy możesz pozaznaczać w jakich pasmach ma pracować modem.
 5. Thanks @Sebastiii for test it. If I have some time I try create script to 4G led
 6. Oznaczenie UN, US, IL czy EU oznacza kod "regionu" dla którego jest wydane firmware. Jeśli masz wersję UN ( uniwersalna) to możesz wgrać US ( USA) lub EU ( Europa) Jednak z wersji EU czy US nie jest łatwo przejść na inną wersję. Zmiany te dotyczą głównie WiFi ( regulacje prawne dotyczące mocy w danych państwach)
 7. Try download again this file. I use wrong "windows" end line char.
 8. I dont have this issue with 3 diffrent sim cards. I add test support to signal leds ( based on : Use command on ssh: wget http://tplink-forum.pl/pub/temp/set_rssi_3g_leds.sh -O /usr/bin/set_rssi_3g_leds.sh chmod 777 /usr/bin/set_rssi_3g_leds.sh to simple run use command: set_rssi_3g_leds.sh start & to autorun this on startup: echo "/usr/bin/set_rssi_3g_leds.sh start &" > /etc/rc.local echo "exit 0" >> /etc/rc.local
 9. Wątek uważam za rozwiązany więc zamykam. W razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum. Kiedy chcesz ponownie otworzyć wątek pisz: pomoc@tplink-forum.pl Pozdrawiam administracja forum!
 10. OpenVPN jest darmowym serwisem VPN (wirtualne sieci prywatne), który pozwala na dostęp do urządzeń jak i serwisów udostępnionych w sieci lokalnej z dowolnego miejsca na świecie. OpenVPN jest wspierany przez wiele systemów operacyjnych wliczając także system Android oraz iOS. Do poprawnego działania wymagany jest zewnętrzny adres IP. Konfiguracja na przykładzie Archer C59: Krok 1: Zaloguj się do panelu konfiguracyjnego routera za pomocą adresu tplinkwifi.net , Domyślny login i hasło to admin Krok 2: Przejdź do zakładki Advanced i z bocznego menu wybierz VPN Server, a następnie OpenVPN. Krok 3: Zanim uruchomimy serwer OpenVPN potrzebujemy wygenerować certyfikaty dla serwera i klientów. W tym celu klikamy przycisk Generate Generowanie certyfikatów w przypadku C59v1 trwało około 7 minut. Krok 4: Teraz uruchomimy serwer OpenVPN, ale najpierw delikatna konfiguracja: Zaznaczamy pole Enable VPN Server Service type: Na jakim protokole ma działać usługa - domyślnie UDP Service port: Numer portu na którym będzie nasłuchiwać serwer - domyślnie 1194 VPN Subnet/Mask: Adres IP oraz maska podsieci VPN Client Access: Dostęp klienta do: Sieci lokalnej lub Sieci lokalnej oraz internetu - Jeśli potrzebujemy oprócz dostępu do lokalnych urządzeń dostępu do internetu ( np jesteśmy w sieci która ma zablokowane niektóre usługi) warto wtedy wybrać tą opcję. Klikamy przycisk Save Na tym etapie mamy gotowy serwer OpenVPN Teraz wyeksportujemy gotowy plik z ustawieniami i certyfikatami dla klientów: Zapisany plik można użyć w wielu systemach operacyjnych. Kilka przykładów:
 11. Nazwa pliku: wr841nv8_tp_recovery.bin Adres IP serwera: 192.168.0.66 Pobierz: wr841nv8_tp_recovery.zip
 12. Nazwa pliku: tp_recovery.bin Adres IP serwera: 192.168.0.66 Pobierz wersja EU: tp_recovery.zip
 13. Nazwa pliku: tp_recovery.bin Adres IP serwera: 192.168.0.66 Pobierz wersja EU: tp_recovery.zip
 14. Nazwa pliku: tp_recovery.bin Adres IP serwera: 192.168.0.66 Pobierz wersja EU: tp_recovery.zip Pobierz wersja US: tp_recovery.zip
 15. Może trochę to skomplinkowane ale zawsze możesz udostępnić dysk dwa razy. tzn jeden zasób udostępniasz cały / z hasłem i drugi raz udostępniasz już tylko wybrany folder ( z dostępem dla gości - bez hasła) Po wejściu na //192.168.0.1/ zobaczysz dwa foldery: / oraz /folder po wejściu na / zapyta o hasło po wejściu na /folder nie pyta o nic