Heinz

Administrators
 • Content count

  4,661
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Heinz

 1. Prędkość tego routera jest ograniczona sprzętem. Switch w nim ma porty 100Mbps.
 2. 20.02.2017r dodano wsparcie dla Routera TL-WR802N v2. Pierwsze wydanie można pobrać: lede-ar71xx-generic-tl-wr802n-v2-squashfs-factory.bin lede-ar71xx-generic-tl-wr802n-v2-squashfs-factory-eu.bin lede-ar71xx-generic-tl-wr802n-v2-squashfs-factory-us.bin lede-ar71xx-generic-tl-wr802n-v2-squashfs-sysupgrade.bin Aktualne wydania można pobrać tutaj: https://downloads.lede-project.org/snapshots/targets/ar71xx/generic/
 3. 13.02.2017r dodano wsparcie dla Wzmacniacza sygnału TL-WA850RE v2. Pierwsze wydanie można pobrać: lede-ar71xx-generic-tl-wa850re-v2-squashfs-factory.bin lede-ar71xx-generic-tl-wa850re-v2-squashfs-sysupgrade.bin Aktualne wydania można pobrać tutaj: https://downloads.lede-project.org/snapshots/targets/ar71xx/generic/
 4. I have US version back to stock from @pepe2k tl-wa850re-v2-us_revert_ofw.bin use this file with sysupgrade -F command I try to prepare EU version: tl-wa850re-v2-eu_revert_ofw.bin <--- this is not tested
 5. Hello. No. When You have LEDE and you wanted to back to official firmware You need special prepared firmware "back to stock". I ask commiter @pepe2k whether it has. Yes. Yes You can.
 6. Skoro chcesz używać tej karty w telefonie(rozmowy) to nie ma innej opcji. Do stacjonarnego routera zalecane by było dokupienie zewnętrznej anteny. Wtedy LTE powinno funkcjonować.
 7. Myślę że lepiej jest ustawić kanał jak i szerokość kanału na stałą wartość. Najlepszy kanał można wyszukac za pomocą aplikacji wifianalyzer lub inssider.
 8. Gargoyle 1.9.2.1 bazujące na najnowszej stabilnej wersji Openwrt Chaos Calmer: Zmiany: - synchronizacja z bieżącą wersją Chaos Calmer - zmiana numeru kernela- nowa wersji GUI (UWAGA: nie wszystkie pluginy zostały przepisane dla nowej wersji) Info: http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl-cc Firmware dostępne dla wspieranych routerów z minimum 8MB pamięci flash. Download: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ oraz na naszym ftp: ftp://tplink-forum.pl/Gargoyle/1.9.2.1/
 9. FAT32 ma ograniczenie pliku do 4GB. NTFS bardziej obciąża procesor. Najlepiej EXT4 tylko na windowsie będzie problem z odczytem tych plików.
 10. Tak. Jednak pamiętaj o zamontowaniu dysku USB przed uruchomieniem transmission inaczej możesz zapchać ram lub flash. Pełnowymiarowego linuxa(ubuntu) używałem z 3 lata temu i tam też było GUI do transmission.
 11. Gargoyle ma dość dobrze rozwinięte GUI jednak dodanie opcji która nie jest w standardzie sprowadza się do konsoli. Wersja z LuCI z eko.one.pl ma już transmission w standardzie jednak konfiguracja jest trochę trudniejsza. Ogólnie to WR1043NDv3 jest ciężko uceglić bo ma tryb recovery i w każdej chwili można go przywrócić do stanu fabrycznego. Sam używam od czasu do czasu jednak z konsoli to jest tylko instalacja. Resztę można załatwić aplikacją na tel, windowsowym transmission remote gui lub zwyczajnie przez stronę internetową
 12. Najłatwiej przez konsolę. Dla gargoyle chyba i tak innej opcji nie ma.
 13. Może spróbuj poszukać opcji w biosie aby nie usypiał urządzeń na PCI.
 14. Wgrywanie wygląda dokładnie jak aktualizacja oryginalnego softu. Jeśli pobrałeś ten plik na tego forum to na pewno jest po polsku. W menu konfiguracja - podstawowa jest odpowiednia opcja w konfiguracji połączenia WAN. Dysk wystarczy podłączyć do portu USB i uaktywnić odpowiednie opcje aby był dostępny. Co do torrentów to musisz zainstalować transmission - http://eko.one.pl/?p=openwrt-transmission Oprócz WANu to jeszcze WiFi. Standardowe hasło po instalacji gargoyle to password
 15. Tak wygląda atak DDoS: https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/avGP5Ld_460sv.mp4
 16. Witam ponownie. Miernik został już zakupiony. Deviser S30 jest wystarczająco dobry oraz bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy tylko włączyć a już mamy "paski" z siłą i jakością sygnału. Szybko reaguje na ustawianie anteny. Dziękuję za pomoc.
 17. Witam. Chciał bym zapytać jakich mierników używacie do ustawienia anteny sat. Jakie są godne polecenia. Cena do 800zł chyba że naprawdę warto to do 1000zł może być.
 18. Taką lub podobną opcję posiadają punkty dostępowe z serii EAP. Zobacz sobie emulator: http://static.tp-link.com/resources/simulator/EAP120_1.0/index.html w wireless - portal. Możesz ustawić tam logowanie bez hasła, z hasłem oraz z hasłem utrzymywanym na serwerze Radius. Możesz też ustawić przekierowanie na dowolną stronę.
 19. Konfiguracja PLC polega głównie na sparowaniu obu urządzeń przyciskiem pair a następnie podłączenie adaptera bez wifi do gniazdka obok routera i podłączenia kablem LAN z routera do tego PLC, natomiast adapter z WiFi wkładasz do gniazdka w miejscu docelowym. WiFi możesz skonfigurować wg swoich upodobań.
 20. Jak chcesz żeby to działało to nie baw się w wzmacniacze, tylko rozglądnij się za zastawami PLC, o ile nie masz instalacji elektrycznej w alu lub poniemieckiej miedzi to będziesz z tego zadowolony. w takim wypadku bierz WPA4220kit lub nowszy WPA8630kit.
 21. Jest to druga sieć, która ma identyczne ustawienia jak ta pierwsza. Zadziała to identycznie jak w przypadku WPA4220. Tak, dlatego przy konfiguracji tych urządzeń warto ustawić stały, nie nakładający się z innym AP kanał wifi.
 22. WR1043ND v1 to już "dziadek". Na rynku był on od 2009r Aktualnie V1 ma dość słaby procesor (400MHz) w porównaniu do dzisiejszej konkurencji, jednak "dzisiejszy" V4 (775MHz) jest wystarczająco szybki. Dodatkowo posiada on Sprzętowy NAT który pozwala na przepuszczenie ponad 900Mbit/s ruchu WAN <=> LAN Jeśli potrzebujesz routera dwupasmowego to rozglądnij się też za Archer C5 lub C1200
 23. To ogólnie nie są złe routery, Z TP-Linka polecił bym najnowszy model WR1043ND w wersji 4. Transfer z dysku USB - LAN powinien być nie mniejszy niż 10MB/s. WiFi ma dość szybkie. Nie wiadomo jednak czy tu ograniczeniem nie będzie wifi w TV?
 24. Standardowo na oficjalnym oprogramowaniu TP-Link nie ma funkcji pobierania plików. Funkcje pobierania plików masz do dyspozycji na OpenWrt/LEDE. Ten android TV oczekuje na pliki przez DLNA czy wystarczy mu udostępniony zasób sieciowy? Jaką kwotę chciał byś przeznaczyć na router?
 25. Przy takim sposobie połączenia nie ma szans na odseparowanie sieci gościnnej od domowej Na MR3020 sieć gościnna działa na takiej zasadzie że urządzenie które się do niej podłączy "widzi" tylko router 192.168.10.1 (brak komunikacji z innymi urządzeniami z podsieci 192.168.10.x) ale widzi wszystko co jest "w internecie" czyli za portem WAN lub WISP, a u Ciebie to cała sieć z VR600.