MORTEM

Użytkownik
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez MORTEM

 1. Witam To mój pierwszy post na tym forum, ponieważ ani infolinia ani maile słane do TP-LINK nic nie dają. Tzn. infolinia nie działa maile sa bez odpowiedzi - gratuluje obsługi klienta !!! Do rzeczy. Mam problem z konfiguracją - a może tylko tak mi się wydaje. Chodzi o pliki umieszczone na dwóch dyskach podłączonych do routera i udostępnienie ich w sieci. Tak zewnętrznej, poprzez FTP, jak i wewnętrznej - otoczenie sieciowe. W zakładce "ustawienia USB" ustawienia urządzeń, widzę dwa dyski: Chce je udostępnić dla otoczenia sieciowego i przez FTP na zewnątrz i w tym celu zaznaczam odpowiednie kwadraty I do tej pory wszystko jest OK. Cały problem zaczyna się, kiedy przez FTP na zewnątrz chcę z obojętnie jakiego dysku udostępnić, TYLKO niektóre pliki. Tak jak poniżej folder z plikami E-book Skutkuje to tym, że otoczenie sieciowe już widzi TYLKO ten jedyny folder z E-bookami i nic poza tym. Aktualizowałem router do najnowszej wersji softu z zachowaniem odpowiedniej wersji. Nic to nie dało. Czy to jest wada tego urządzenia czy ja coś źle robię lub źle rozumuję ta opcję? Poprzedni mój router TL-WR1043ND działał prawidłowo i opcja udostępniania w sieci plików nie sprawiała problemów. Pomoże ktoś?
 2. Właśnie idę drogą mr. Heinz. Tyle, że już widzę, że żeby udostępnić cały dysk musze utworzyć jeden główny folder, lub podzielic dysk na udostępniane i nieudostępniane. Powiadomię o wynikach soon. Wielki szacun mr.Heinz !!!! to działa Jednak moja logika dobrze zawiodła. Sam odbierałem sobie prawa, nie udostępniając całego dysku. W poprzednim routerze logika udostępniania była a priori ustawiana na otoczenie sieciowe. To mnie zapędziło w kozi róg. Dziękuję wszystkim, którzy znosili moje wypociny i pomagali !!!!! Dzięki Takim ludziom warto pisać i pytać !!!! Jeszcze ostatnie pytanie. Czu jest jakaś zależność zaznaczania tych pól? Czy zaznaczę czy nie nic się nie zmienia.
 3. Niestety nie, choć pewnie tak powinno być. Zrobiłem tak jak pokazałeś to powyżej: Skutkuje to tym: Czyli brakiem możliwości wejścia na jakikolwiek z dwóch dysków. Natomiast udostępniony folder z E-bookami - oczywiście jest dostępny. Ale TYLKO on.
 4. zaczynasz poprawiać mi humor. Choć masz rację, w poprzednim routerze oprócz konta administratora, można było przypisać gościa W Archer C8 mozna przypisać do uprawnień userów którzy będa się logowali na takie same dane jak do logowania routera - co jest niebezpieczne, jako zdefiniowany user: lub wyłączyć uwierzytelnieni w ogóle: Może i macie rację. Przyzwyczajając się do działania jednego urządzenia, wymagam aby inne działało tak samo. Choć w/g mnie nie jest to logiczne.
 5. To w ogóle ma jakiś sens? Nie mieć dostępu jako administrator plików? Jak zarządzać plikami bez dostępu do nich? Napisałem powyżej, że w poprzednim routerze TL-WR1043ND wszystko działa poprawnie. Jest dostęp do otoczenia sieciowego, mimo, że przez FTP mogę udostępnić co chcę.
 6. To jeszcze inaczej. Dyski są widziane przez router jako sda1 i sdb1. To są ich nazwy i można ich używać po backslasu Czyli jak mam udostępnione wszystko, to mogę mapować te dyski, wchodzić na nie, wykonywać wszystkie operacje jaki mi się podobają. Dostęp do nich jest poprzez otoczenie sieciowe, czy to z Windowsa czy OSX'a \\10.0.10.1\sda1 - działa \\10.0.10.1\sdb1 - działa smb://TP-Share działa ale zaznaczam, że jak jest zaznaczona opcja "udostępnij wszystko" Ale los chce, że na dyskach tych są też rzeczy, które nie są dostępne dla wszystkich ludzi. Dlatego włączam FTP i selekcjonuję co mam być dostępne dla innych. W tym celu muszę wyłączyć opcję "udostępnij wszystko". Wtedy pokazuje mi się opcja zbudowania listy rzeczy do udostępnienia. Wybieram sobie odpowiednie katalogi i potwierdzam (np. E-book na dysku sdb1). Rzecz prosta. I zaczyna się problem. \\10.0.10.1\sda1 - nie działa \\10.0.10.1\sdb1 - nie działa smb://TP-Share - nie działa Wszystkie połączenia do tych dysków są już niedostępne. Ale do wybranych plików udostępnionych bez problemu można się dostać: \\10.0.10.1\sdb1\E-book - działa smb://TP-Share/E-book - działa Do żadnych innych zasobów nie mogę się dostać. Musze ponownie udostępnić wszystko i wtedy mogę robić wszystko.
 7. Tak to dostaję się do samego routera Jasne, że próbowałem. Potem jeszcze \na odpowiedni dysk itd. Dla mnie to albo uszkodzenie albo bug
 8. Robie to przez ich stronę - wsparcie przez mail, i poprzez dane na ich stronie: Dla użytkowników w Polsce Telefon: +48 (0) 801 080 618 / +48 22 360 63 63 (dla połączeń z telefonów komórkowych) Opłata: Zgodnie z taryfą operatora. E-mail: support.pl@tp-link.com Godziny pracy: Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Wszystko to ściema. Nie ma takich telefonów Niech ktoś się spróbuje zadzwonić na te telefony to się zdziwi. Pop prostu firma krzak - nic dodac nic ująć.
 9. Ale nie wydaje się to dziwne, że otoczenie sieciowe zachowuje takie same ustawienia jak FTP? Od tego są przecież pola wyboru. Najgorsze jest to, że telefon na infolinię to ściema, a maile są bez odpowiedzi. Nawet jak zareklamuję sprzęt do sprzedawcy (niestety market) to wróci do mnie ze sprawdzeniem, że jest sprawny, bo nikt nie przeczyta albo nie zrozumie opisanego przeze mnie problemu :((
 10. Tak myślałem, że forum też tu nic nie wymyśli. Taki producent - taka marka.
 11. Jak udostępnię inne to też się pokażą. Ale jak wtedy wejść do nieudostępnionych lub całego dysku i np coś skasować lub wgrać przez otoczenie sieciowe, skoro widzi TYLKO udostępnione?