TytusXP

Members
 • Content count

  199
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15

About TytusXP

 • Birthday

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.multik.com.pl
 1. Zajrzyj do TEGO WĄTKU na forum Trzepak.pl Piszą tam o prowizorycznym repeaterze pasywnym na pasmo GSM. Ale zastrzegam, ze to prowizorka i może nie zadziałać z LTE. Rozmowy głosowe powinno takie ustrojstwo przewalić z domu na pole, ale z Netem to pewnie loteria...
 2. W temacie Przepustowość WAN ---> LAN mamy podaną wydajność NAT przy ruchu "na zewnątrz". A jak to się ma do ruchu w sieci lokalnej? Czy routery mające porty np. 100Mb/s mogą osiągać większy ruch w przypadku, gdy np. port LAN1 i LAN2 "gadają" ze sobą i w tym samym czasie mamy "gadanie" portów LAN3 z portem LAN4? Innymi słowy, czy mając połączenia LAN1-LAN2 o prędkości około 100Mb/s, osiągniemy również taką prędkość na połączeniu LAN3-LAN4 w tym samym czasie? Czy tak samo będzie na swichach niezarządzalnych? Czy będzie działał pełny Duplex (po 100Mb w jedną i w drugą stronę)? I kolejna sprawa, czy analogicznie mając połączenie LAN1-LAN2 oraz LAN3-WAN na obu możemy osiągnąć w tym samym czasie po 100Mb/s w dupleksie? Czy może procek często nie wyrabia w routerach SOHO i transfery spadną (nie będą wielokrotnością szybkości poszczególnych portów fizycznych)? Zakładam oczywiście brak bajerów typu Firewalle, VPN czy sieci dla gości.
 3. 8960N też jest z segmentu SOHO, a pokazuje duuuużo więcej i do tego współpracuje z świetnym programem diagnostyki łącza - DSLStats Krótko mówiąc - Producent olał w modelu 8970 takie techniczne sprawy, bo przeciętny Kowalski ma problemy ze znalezieniem i interpretacją tych podstawowych parametrów jak SNR i tłumienie, a już w ogóle oczopląsu dostanie od tak szczegółowej tabelki jak w 8960N.
 4. Sprawdź lepiej Umowę. Obawiam się, że masz tylko DO 10Mb/s na Umowie, a wtedy są widełki od 1 do 10 i się w nich mieścisz. Podaj jeszcze typ modulacji (z tej samej zakładki co powyższe parametry).
 5. Spróbuj Resetu 30/30/30 Tylko wcześniej zapisz sobie wszystkie ustawienia zmieniane przez Ciebie na papierze (nie rób backupu ustawień, bo może są skopane pliki) ewentualnie strzel fotki coby ręki nie nadwyrężać długopisem.
 6. ????????? My mówimy o TP-LINK TD-W8960N??? Ja mam wersję v4 i mogę normalnie wymienić anteny odkręcając stare i zakręcając nowe do złącz RP-SMA na obudowie...
 7. A kto Ci powiedział, ze nie ma możliwości wymiany anten? Ja właśnie mam wymienione na 8dBi? Zasięg to kwestia indywidualna, bo zależy od grubości i konstrukcji ścian i stropów, zakłóceń w okolicy i masy innych czynników. Najbardziej narzekają ci, co mają routery z stałymi antenami (mnóstwo ASUS-ów i D-Linków) bo tam zwykle są anteny o bardzo małym zysku (nieprzekraczającym 3dBi)
 8. Potwierdzam. U mnie 8960N nawet zaczął zwiększać prędkość po kilku miesiącach stabilnej wartości, nawet zaczyna to przeszkadzać, bo linia sypie błędami, ale router za diabła nie zerwie połączenia. Mnie nie chce zerwać, nawet gdy SNR Margin jest na poziomie 1dB, czyli duuuużo poniżej dopuszczalnego w dokumentacji dla technologii ADSL2 poziomu 3dB. I co ciekawe łącze jest wtedy znośne (strony działają poprawnie, prędkość pobierania plików w normie), a jedynie VoIP przerywa ze względu na utratę pakietów (VoIP jest na to bardzo wrażliwy). Na beznadziejne linie jest idealny.
 9. Zaloguj się na portal Mój Orange i tam znajdziesz zakładkę Zmiana Hasła do Neostrady. Tam sam sobie nadasz nowe hasło i zobaczysz swój login.
 10. Jak się połączysz, to kliknij w zasobniku systemowym (prawy dolny róg ekranu) ikonę połączenia WiFi i wybierz opcję Stan. Pokaże Ci się prędkość WiFi (ta teoretyczna, czyli suma download i upload) Jeśli jest wyższa niż 150Mb/s to masz kartę N300. Na pocieszenie powiem, że wiele urządzeń ma problemy z zapinaniem się na max prędkość. Mój smartfon Honor 6 będąc metr od TP-Linka 8960N zapina się ledwo na 54Mb/s tak jakby pracował w trybie G (router ma ustawione BGN) i ani myśli więcej, a obok TP-linka 740N z Gargoyle zapina się na 64-78Mb/s czyli "da się w N". To zależy od wielu czynników. Czasem nawet 2 urządzenia tego samego producenta nie osiągają maksimum możliwości i trudno powiedzieć dlaczego. Właśnie z takich przyczyn profesjonaliści mówią, że "nie ma to jak dobry kabel" lub gdy potrzeba szczególnie dużych prędkości, to "tylko światłowód"
 11. Czy tel laptop Samsung zapina się po WiFi na 300Mb/s, czy tylko na 150Mb/s? Pytam, bo często w laptopach reklamowanych jako posiadających WiFi N jest tam tak naprawdę tylko N-Lite, czyli nieobsługująca trybu MIMO jednoantenowa karta WLAN, która nie obsłuży w teorii więcej jak 150Mb/s down+up ( czyli w de facto w teorii max 75Mb/s pobierania oraz 75Mb/s wysyłania, a biorąc pod uwagę zakłócenia od innych urządzeń radiowych i elektrycznych, to jak wyciągniesz w praktyce 50-60Mb/s w jedną stronę po WiFi to będzie rewelacja)
 12. Właśnie ja bym NIE nalegał na patronat firmy TP-LINK nad naszym Forum. Na początku będzie fajnie, a potem zaczną się naciski na zmianę treści niektórych wątków, czy wywalenie działu Alternatywne Oprogramowanie, bo on de facto sugeruje, że soft natywny jest do kitu. A już na pewno każą wywalić dział Routery Innych Producentów, bo to przecież "wstrętna kryptoreklama konkurencji". Na YT jest pełno Niby-Niezależnych-Kanałów, które tak naprawdę są kanałami reklamowymi (te wszystkie "unboxingi" i pseudo-testy skupiające się na kształcie obudowy, a nie na funkcjonalności), sponsorowanymi raz przez jedną, a raz przez inną firmę, która niby "oddała sprzęt do niezależnego testera" a w praktyce zapłaciła mu za reklamę. Jednak ci Youtuberzy przynajmniej biorą za to pieniądze i nieraz nieźle na tym zarabiają, a my tutaj w praktyce oddamy się za frajer (no, może rzucą parę złotych na utrzymanie domeny i serwera).
 13. Uruchom Wiersz Poleceń w Windows ( w pasku wyszukiwania Menu Start wpisz: cmd i Ci wyszuka ten program. Uruchom go i wpisz polecenie: pathping www.onet.pl Poczekaj aż zakończy testy i wklej tutaj wyniki. Nadal obstawiam, że problem leży po stronie Operatora. Możesz też zmienić jeden z serwerów DNS na routerze na Googl-owski 8.8.8.8 a drugi zostawić od Twojego Operatora.
 14. Pytam ile kart masz otwartych w przeglądarce naraz i (jeśli możesz) jakie najczęściej to są karty (YouTube, pobieranie plików, Onet czy inne). Problemem może być niska prędkość Neostrady, ledwie 5Mb/s synchronizacji, co przy Twoich parametrach nie powinno mieć miejsca. Masz SNR i tłumienie pozwalające na pełne 10Mb/s, a nawet pełne 20Mb/s. Skoro Skype działa bez zarzutu, to problemu upatrywałbym w niskiej prędkości łącza niewystarczającej na jednoczesne szybkie wczytywanie wielu kart ze stronami internetowymi, zwłaszcza zawierającymi klipy wideo (np. YouTube, czy VoD lub TVNPlayer) Wstaw jeszcze wynik ze strony speedtest.net to zobaczymy, czy masz przeciążenia i wyciągasz jeszcze mniej niż pozwala synchronizacja (pozwala na 4-4,5Mb/s). Sprawdź też w zakładce Device Info ---> DHCP czy nie masz jakiegoś sąsiada wpiętego do Twojej sieci Wifi (poznasz to po ilości i nazwach urządzeń w tabeli) Wstępnie uważam, że nadaje się to do zgłoszenia do Operatora w celu restartu DLM (stabilizatora linii) jako że parametry linii masz wyśmienite. Musiałbyś prosić o napisanie zlecenia do Centrum Kreowania Usług (Konsultanci na infolinii NIE MOGĄ restartować DLM, a jedynie port Centrali, a to nie to samo) Można zgłaszać problem przez formularz na portalu Mój Orange, jako załącznik wstawiając parametry linii i powołując się na nie w swoim zgłoszeniu.
 15. 1. Czy miga dioda ADSL (druga od lewej) w czasie występowania problemów? 2. Pokaż parametry linii z zakładki Device info ---> Statistics ---> xDSL, wklej CAŁĄ tabelkę, bo nie mieści się ona na ekranie. 3. Możesz się przyznać na ilu kartach problem występuje?