morfik

HowTo: Root smartfona Neffos C5 od TP-LINK

60 posts in this topic

Jest tam wrzucony. :D Poszukaj frazy: recovery-neffos-c5-tp-link-twrp.img

Edited by morfik
1

root@tom-Lenovo-G50-30:/home/tom/Pobrane# fastboot flash recovery c5.img
target reported max download size of 134217728 bytes
sending 'recovery' (12866 KB)...
OKAY [  1.422s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.282s]
finished. total time: 1.704s

-

W przypadku wgrania poprawnego obrazu, powinniśmy zobaczyć logo TWRP.

A u mnie nic się nie pokazało, nic się nie dzieje, normalne boot menu takie jak wcześniej

0

Tak wiem, bo te MediaTek'i mają jakiś mechanizm ochrony. :D I generalnie po wgraniu takiego recovery musisz zresetować smartfona do trybu recovery. Jeśli ci się smartfon uruchomi po wgraniu recovery ponownie, to system przywraca stary recovery. Dlatego po flash'owaniu tak zresetuj/wyłącz telefon by go włączyć przyciskami VolumeUp + Power.

1

Ok, racja, trzeba wejść w recovery po flashu bo jak uruchomi się telefon to wszystko ginie :)

Udało się, dzieki morfik.

0

Dzień dobry, mam przyjemność właśnie zadebiutować na forum, jako świeży posiadacz Neffosa.

Dzisiaj odebrałem eleganckiego C5, a jako że nie mam już Linuxa, a root się jednak przydaje, zabawiłem się w Zygmunta Chajzera. Czyli poszedłem na całość i na dzień dobry puściłem w ruch Kingi Root. Zadziałało.

To może być istotne - Neffosa przed rootem zaktualizowałem do najnowszej wersji softu. Niniejszym rozwiewamy wątpliwości z początku wątku - Kingo Root potrafi.

0

Korzystanie z aplikacji, która do końca nie wiadomo co robi, tj. nie wiadomo jakie zmiany wprowadza w systemie i powierzanie jej uprawnień administratora systemu, zwłaszcza bez przygotowania backup'u flash'a smartfona, moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem. :D A biorąc pod uwagę fakt, że można uniknąć tych wszystkich zagrożeń wgrywając otwartoźródłowy obraz recovery, to chyba jednak opisane tutaj rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze dla użytkownika telefonu, już nie tylko jako samego urządzenia ale również pod kątem prywatności.  :D

Generalnie to opisane tutaj kroki można pewnie zreprodukować na windowsie. Ja jednak tego systemu nie używałem od ponad 5-6 lat także ja kompletnie z niego nie umiem korzystać i nie potrafiłbym napisać HowTo w oparciu o ten system. Używam linux'a i opisałem jak to można zrobić na linux.

Nie trzeba oczywiście ręcznie przepakowywać recovery -- to info jest dla użytkowników, którzy chcą zobaczyć jak wygląda taki pseudo proces portowania recovery z innego smartfona. Jest on może daleki od doskonałości ale działa. :D

SP Flash Tool ma klienta na windows i można bez problemu backup zrobić z poziomu tego systemu. Narzędzia adb/fastboot można również zainstalować pod windows. No i w zasadzie to jedyne czego ci trzeba to przygotowany obraz recovery, który został zamieszczony w pierwszym poście i to w zasadzie tyle. :D

0

Jak właściwie działa ten King root że mu się to udaje? 

Mi się wydaje że prawie każdy ma ten telefon na gwarancji więc backup w kryzysowej sytuacji może się przydać ;)

0

Z tego co czytałem, to te rootujące aplikacje działają w oparciu o wykorzystywanie błędów w oprogramowaniu, czyli odpalanie zwykłych exploitów jeden po drugim w nadziei, że któryś zadziała i uzyska prawa administratora. No i jak się uda uzyskać te prawa, to wgrywane są różne rzeczy. Sposób z recovery nie przeprowadza tego typu dziwnych akcji, bo nie trzeba przełamywać żadnych zabezpieczeń.

0

Jedno jest pewne. Jeżeli taki Jan jak dał radę to spoko da się... Polecam aby zainstalować od razu aby uniknąć wielu dziwnych sytuacji. A ten obraz z windowsa jak będę miał to też sprawdzę ;)

0

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

Loading...