Administrator

Pytanie od twórców Connected

5 posts in this topic

Jeżeli ktoś ma ochotę zaistnieć w światku dziennikarskim to jest okazja bo dostałem takie zapytanie\prośbę ze strony twórców magazyny Connected:

Cześć Marcin,

Szykujemy się do wydania kolejnego numeru Connected, naszego prywatnego magazynu o technologiach. Motywem przewodnim w tym kwartale jest Smart Home, ale w wersji DIY.

TP-Link rozwija się w kierunku tej kategorii urządzeń, ale ze względu na ograniczoną liczbę produktów nie możemy poszaleć, dlatego właśnie dodaliśmy to DIY. Będzie opis jak używać np. Raspberry Pi do kontroli naszych gniazdek, jak zrobić swojego drona, etc.

Wiem, że lubicie grzebać w naszych sprzętach. Pytanko, czy chcecie podjąć temat Smart Home’u? Jeśli macie jakiś szalony pomysł na wyciśnięcie ostatnich potów z gniazdek czy kamerek to chętnie go opracujemy z Waszą pomocą.

Daj znać!

Pozdrawiam,

Michał Zieliński

Może macie jakieś pomysły czy dysponujecie gotowymi rozwiązaniami (projektami) które były by związane ze Smart Home?

Kontakt do Michała Zielińskiego - michal.zielinski@tp-link.com lub do mnie na PW.

Pozdrawiam Administrator!

0

42 minuty temu, morfik napisał:

Co to DIY?

Myślę że to żart ale masz:  Do It Yourself - Zrób to sam. 

Z mojego Smart Home to tylko dwa gniazdka z wifi. reszta w "manualu" :D

0

E tam żart. Nie słyszałem tego skrótu póki co. :D

A co do samego wątku, to raczej ciężko o zastosowanie kamer i gniazdek. One raczej realizują jedną prostą czynność i więcej się z nich nie wyciągnie, przynajmniej nie na tym oficjalnym oprogramowaniu. Kamera to jeszcze ma jakieś zastosowanie w monitoringu ale gniazdka? No ja swoje zaprogramowałem, by mi rano router i modem LTE włączało, tak, że jak się obudzę to mam net, mimo, że przez noc go nie było bo router wyłączony tuż przed snem via KASA. :D

0