Gość MLKKK

Livebox 3.0 Vdsl + Tplink TD8960N

109 postów w tym temacie

Chodzi mi o ten przewód który wkładasz do TP-linka, chyba się dobrze rozumiemy? Odpinając go z TP-linka i wkładając do komputera masz dostęp do internetu? Wifi rozłączone?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, jak mam LV - wifi wylaczone to polacze sie kablem z komputerem. Kabel dziala.

Zrobilem tak:

Livebox wylaczylem Wifi, podlaczylem LANem z LB do 8960, a z drugiego LAN2 z 8960 podlaczylem sie do komputera. Dziala mi strona 192.168.1.1 oraz 192.168.1.200

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Gość MLKKK napisał:

. Dziala mi strona 192.168.1.1 oraz 192.168.1.200

Czyli połączenie kablowe routerów jest ok.

Teraz kwestia wifi - sieć na TP-linku masz nazwaną tak samo jak na LB czy osobna nazwa SSID?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, jak mam LV - wifi wylaczone to polacze sie kablem z komputerem. Kabel dziala.

Zrobilem tak:

Livebox wylaczylem Wifi, podlaczylem LANem z LB do 8960, a z drugiego LAN2 z 8960 podlaczylem sie do komputera. Dziala mi strona 192.168.1.1 oraz 192.168.1.200

tylko podlaczony jestem siecia LB, bo LB1 nie mozna sie polaczyc. Ale wifi z LB mam wylaczone. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytałem o sieć z TP-linka czy nazwa siec (SSID) jest taka sama jak na LB? Pewnie mówisz o dwóch sieciach na 2,4GHz i na 5GHz?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po kablu z tp linka internetu nie masz? Zrob zrzut z cmd ipconfig, zrob ping 8.8.8.8

Po kablu a nastepnie po wi fi

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Gość MLKKK napisał:

. Dziala mi strona 192.168.1.1 oraz 192.168.1.200

Lucek kolega pisał że może się zalogować na Lb i Tp-linka więc jest w sieci.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sieć z którą jestem połączony jest od LB. Jeśli próbuje połączyć się do LB1 to nie moge nawiązać połączenia.

LB  ma wyłączone wifi. Z LANa od LB jestem połaczony do 8960N gniazdo LAN1, a z gniazda LAN2 z 8960 ide przewodem do komputera. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Administrator napisał:

Nie wiem co to siec LB1? Pytam jak nazwałeś sieć na TP-linku? Czekam na jednoznaczną odpowiedź,

LB1 to wifi tplinka 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

LB1 to wifi tplinka 

Po wybraniu sieci LB1 z TP-linka komputer zapytał o hasło bo chyba ustawiłeś jakieś zabezieczenia tej sieci w konfiguracji TP-linka?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Lucek napisał:

Po kablu z tp linka internetu nie masz? Zrob zrzut z cmd ipconfig, zrob ping 8.8.8.8

Po kablu a nastepnie po wi fi

IPCONFIG.PNG

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Administrator napisał:

Po wybraniu sieci LB1 z TP-linka komputer zapytał o hasło bo chyba ustawiłeś jakieś zabezieczenia tej sieci w konfiguracji TP-linka?

Przechwytywanie.PNG

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolego ciężko się z tobą rozmawia, W poprzednim poście piszesz że sieć nazwałeś "LB1" a tu widać że łączysz się z Livebox-FFDC1 :(  więc jak to jest?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Administrator napisał:

Kolego ciężko się z tobą rozmawia, W poprzednim poście piszesz że sieć nazwałeś "LB1" a tu widać że łączysz się z Livebox-FFDC1 :(  więc jak to jest?

No to jest jako LB1 (sieci wifi tplinka). Livebox 3.0 ma Livebox-FFDC. Dodalem cyfre 1 tak jak Lucek polecil.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troche dziwna sprawa..

Podlaczylem sie telefonem z Livebox-FFDC1 i dziala to Wifi.

basicsecurity.PNG

basicsecurity2.PNG

lan1.PNG

basicsecurity.PNG

basicsecurity2.PNG

lan1.PNG

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze raz się zapytam czy łącząc się z siecią z TP-linka komputer zapytał o hasło które skonfigurowałeś w zakładce Wireless Security?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Administrator napisał:

Jeszcze raz się zapytam czy łącząc się z siecią z TP-linka komputer zapytał o hasło które skonfigurowałeś w zakładce Wireless Security?

Nie poprosil o haslo. Wystapil tylko komunikat, ale jak teraz zmienilem haslo to pasuje, bo bylo automatycznie nie zmienione, ale jak podswietlilem to sie nie zgadzalo. Przepraszam 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zmień ta nazwę sieć np. na "TPLINK" i połącz się ponownie. Windows powinien zapytać o hasło. Inny sposób to usuniecie SSID z pamięci systemu operacyjnego o ile wiesz jak to zrobić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Administrator napisał:

Zmień ta nazwę sieć np. na "TPLINK" i połącz się ponownie. Windows powinien zapytać o hasło. Inny sposób to usuniecie SSID z pamięci systemu operacyjnego o ile wiesz jak to zrobić.

Ok, juz zmienilem nazwe. Wifi. Polaczylem sie kablem ethernet z LB. A do komputera jestem podlaczony tylko przez Wifi TP_LINK. Takie bylo zalozenie poczatkowe, cel zostal osiagniety. Pozostal nam WA830RE ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam neostrade od 20mb/s do 80mb/s. Z tymze na moich kablach zawsze bylo do 28mb/s ale poniezej 20mb/s. A teraz jak zrobilem testa to na tplinku na wiif mam 15mb/s. Jak zejdziemy na dol to moze byc nieciekawie. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

Ładowanie