Guest MLKKK

Livebox 3.0 Vdsl + Tplink TD8960N

102 posts in this topic

Na wzmacniaczu masz włączone DHCP z barmą 192.168.1.1 i wpisane DNS-y 194.204.159.1 i 194.204.152.34?

0

Nie przypominam sobie zebym mial cos takiego wczesniej wpisac.

0

No to już wiesz co masz robić, włączyć DHCP - Enable i uzupełnic to o czym pisałem. Oczywiście Network LAN musisz mieć na Static IP bez Smarta. 

Ale o aktualizacji chyba wspomniałem dla twojego wzmacniacza!?

TL-WA830RE_V2_140901

0

Mam DHCP enable. Mam tak jak ponizej. podczas aktualizacji resetowal sie i wyskoczylo

Firefox nie może nawiązać połączenia z serwerem 192.168.1.250.

Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.
    Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.
    Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

dhcp.PNG

0

Ale zrobiłeś aktualizację oprogramowania czy tylko DHCP włączyłeś? Bo jeżeli zrobiłeś aktualizację oprogramowania to pewnie nastapił reset do ustawień fabrycznych wzmacniacza i musisz wszystko od nowa skonfigurowac,

A i jeszcze

Start zrób od 192.168.1.150

koniec 192.168.1.200

Brama 192.168.1.1 a nie tak jak masz 192.168.1.250

Brama w twojej sieci jest główny router!

0

3 minuty temu, Administrator napisał:

Ale zrobiłeś aktualizację oprogramowania czy tylko DHCP włączyłeś? Bo jeżeli zrobiłeś aktualizację oprogramowania to pewnie nastapił reset do ustawień fabrycznych wzmacniacza i musisz wszystko od nowa skonfigurowac,

A i jeszcze

Satart zrób od 192.168.1.150

koniec 192.168.1.200

Brama 192.168.1.1 a nie tak jak masz 192.168.1.250

Mialem caly czas DHCP wlaczone, a teraz zrobilem aktualizacje.

wpisane DNS-y 194.204.159.1 i 194.204.152.34?  a to gdzie mam wpisac czy juz nieaktualne?

0

Tak jak masz DNS-y na ostatnim obrazku są ok.

Problem jest z pulą początek i koniec oraz z bramą gateway. 

0

A czemu TP-LINK nie dziala mam siec niezidentyfikowana i brak dostepu do internetu. Jak mam wzmocnic sygnal skoro teraz ten tp-link nie dziala poprawnie

0

Teraz po tej aktualizacji to juz w ogole nie da sie wejsc na wzmacniacz, wyskakuje mi. Co najlepiej zresetowac go calego, wtedy bedzie aktualizacja czy musze ja znowu od nowa wgrywac?

You have no authority to access this router!

0

Zrobilem tak jak wyzej i dzialalo. Teraz jak sie odlaczylem i polaczylem ponownie to extendera to znowu nic nie dziala jest brak dostepu do internetu. A wszystko zrobilem tak jak napisales.

0

Wprowadzilbym te zmiany ale jak loguje sie na 192.168.1.1 to przechodze do konfiguracji LB przez to ze ustawilismy takie same IP

0

Problem lezy w tym gdy jak pierwszy raz sie polacze to jest OK, z tplinkiem i Extenderem. Z liveboxe jest caly czas OK bo tam nic nie ruszalem.

Jesli uruchomie pierwszy raz urzazenia to dziala. Ale jak przelacze z extendera polaczenie wifi na tplinka i jak wracam na extendera to jest problem pojawia sie Nazwa Wifi TpLink Extender 2, a pozniej TpLink Extender 3. Przy TP-linku sie tez to samo dzieje.

Bez tytułu.png

0

Jeżeli masz źle skonfigurowany repater to nie zadziała musi być Static IP na LAN-ie np. 192.168.1.180 plus DHCP

58769c5792645_dhcptakmam.thumb.PNG.8f767e09a3741b5eb32b8cf8768e3858.PNG

I wtedy musi działać,

Nie zadziała ci połączenie (dostęp do internetu) z bramą 192.168.1.10 bo na tym adresie nie ma wyjścia na świat.

0

Mam taki problem, ze moge polaczyc sie na wifi z Extenderem, a Tplink nie dziala jest brak dostepu do internetu. Dlaczego tak jest?

0

Co musiałeś namieszać w konfiguracji. Pozostaje reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja zgodnie ze wskazówkami.

Przykład

Livebox - 192.168.1.1 (DHCP włączone 192.168.1.2. - 192.168.1.100)

T-LINK W8960N jako AP - 192.168.168.1.254 (DHCP wyłączone)

Wzmacniacz - 192.168.1.180 (DHCP włączone - 192.168.1.110 - 192.168.1.150 z bramą/gateway 192.168.1.1) jak rozumiem łączy się do sieci z TP-linka. DNS-y też możesz dopisać.

0

Tu wygląda poprawnie, teraz kwestia połączenia z siecią która chcesz wzmocnić czy jest ok!?

0

jak to sprawdzic, co moge Ci jeszcze udostepnic zeby wszystkie ustawienia byly poprawnie.

0

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

Loading...