Sign in to follow this  
Followers 0
morfik

Neffos Y5L i MSM8209 czy MSM8909

3 posts in this topic

Bawiąc się ostatnio trochę Neffos'em Y5 nieco go uszkodziłem ale nie na tyle, by go znowu nie odratować, choć nadal nie wiem co popsułem ale grunt, że w końcu zaczął działać jak trza. :D Ten wątek jednak nie jest o Neffos Y5 ale o Neffos Y5L, bo tak szperając i próbując odratować Neffos'a Y5 przez przypadek w łapkach miałem w tym samym czasie te dwa smartfony i akurat się tak złożyło, że ich ekran miał ten sam programik odpalony -- CPU-Z. I tak patrząc na te ekraniki dostrzegłem, że w obu przypadkach jest SoC MSM8909. I tu jest taka dziwna sprawa, bo na stronie Neffos'a, czy to w angielskiej wersji czy polskiej, jest informacja, że ten Neffos Y5L ma SoC MSM8209: Poniżej fotki:

2017-01-08-13:42:27_Selection.png2017-01-08-13:43:39_Selection.png

W sumie myślałem, że strona Neffos'a jest w miarę wiarygodnym źródłem co do zastosowanych podzespołów, choć już wcześniej zauważyłem pewne nieścisłości. Niemniej jednak, wygląda na to, że albo na tej stronie jest kolejny błąd (wcześniej był tylko na polskiej, choć nadal jest :D ) ale tutaj sprawa przecie dotyczy SoC, czyli chyba kluczowego elementu smartfona. :D 

Generalnie to ja z rezerwą podchodzę do tego co mi zwracają te wszystkie aplikacje typu CPU-Z, bo one czasem podają nieprecyzyjne info albo wręcz wprowadzają w błąd ale jak pisałem recenzję tego smartfona to miałem do wyboru albo info z aplikacji albo info ze strony Neffos'a, chyba nie muszę mówić, które wybrałem. :D

Dziś ponownie chciałem poszukać info na temat recovery do Neffos Y5L i wpadł mi do głowy pomysł podejrzenia logu z trybu recovery na tym smartfonie, bo ciekawych rzeczy się dopatrzyłem w logu recovery na Neffos Y5 podczas jego ratowania. Odpaliłem recovery na Neffos Y5L i zobaczyłem tam poniższe info:

IMG_20170108_133153.jpg

Oj coś mi się wydaje, że to jednak na stronie Neffos'a mają błąd i to już drugi z kolei. :D To by też wyjaśniało dlaczego nie mogę znaleźć recovery pod MSM8209. :D

Co myślicie, strona Neffos'a wprowadza w błąd, czy w konfiguracji telefonu się pomylili? :D 

W poniedziałek się zapytam supportu, może tę kwestię wyjaśnią.

0

MSM8909 obsługuje LTE, MSM8209 obsługuje tylko 3G. poza tym na papierze się nie różnią.

To że w pliku build.prop jest napisane też nie jest jakoś dziwne, platforma czy podstawa może być taka sama jak i większość kodu między Y5L a samą Y5.

Ja bym obstawiał że recovery z MSM8909 odpali na MSM8209 po porcie :)

0

Sprawa się wyjaśniła, przynajmniej odnośnie tego co siedzi w tym Neffos Y5L. Czyli jednak na stronie www jest poprawna informacja, tj. ten smartfon ma SoC MSM8209. Choć nadal nie wiadomo dlaczego w konfiguracji recovery jest MSM8909, być może jest tak jak piszesz @pokos . :D

0

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0