jamp

Problem wejścia do panelu administracji w TL-ER6020v1

13 posts in this topic

W TL-ER6020 po zmianach przez panel administracyjny często nie można się ponownie zalogować (nie odpowiada serwer www) :(

Reboot routera przywraca tą funkcjonalność :)

Router leży w odległej lokalizacji a nie zawsze jest osoba mogąca wykonać restart routera :(

Jak wykonać zdalny reboot ?

0

2 godziny temu, Administrator napisał:

Sprawdzałeś czy masz aktualne oprogramowanie na routerze? Ping do rouera też milczy?

Oprogramowanie najnowsze  TL-ER6020_V1_150416

Router działa prawidłowo. Brak tylko możliwości zalogowania w panelu administracyjnym ( nie odpowiada serwer www ):(

Edited by jamp
0

4 godziny temu, jimasek napisał:

Nie odpowiedziałeś na pytanie co z ping-iem

Tego nie sprawdzałem :( Jak zawiesi się ponownie to odpowiem ;) Nie ma problemu podczas zawieszenia z połączeniami VPN więc chyba pingi powiny być OK

Edited by jamp
0

Miałeś okazję sprawdzić ping?

Przypadłość z nieco innego routera ale objawy podobne więc warto sprawdzić wyłączając UPnP (disable)

upnp.jpg

Kwestia zarządzania jeszcze sprawdź na innym porcie niż ten 80 

login.jpg

No i testowo wyłącz jeszcze dostęp z zewnątrz jeżeli jest aktywny

0

Przypadłość z nieco innego routera ale objawy podobne więc warto sprawdzić wyłączając UPnP (disable) - UPnP nigdy nie było włączone.

Natomiast zależy mi na zdalnym restarcie w razie awarii www bez używania sprzętowych rozwiązań typu reseter.

0

W taki sposób to mamy rozmowę głuchego ze ślepy, Musisz odpowiadać kolejno na moje pytania bo ja nie widzę twojej konfiguracji (pomagam zdanie).

0

W taki sposób to mamy rozmowę głuchego ze ślepym

Ja też mam podobnie router jest w Polsce a ja w Irlandji. W Polsce jest właściciel sieci (używa jedynego słusznego systemu ;)) też w innej lokalizacji niż router :( więc zabawy w blokowanie zdalnego dostępu mogą doprowadzić do wezwania jakiegoś fachowca ;)

Podczas tych zwisów telnet działa tylko nie jest ustawione hasło dla telnet enable :( co zdecydowanie nie nastraja mnie optymizmem ;) O ile w switch'u TL-SG3210 backup jet zwykłym plikiem tekstowym i hasło da się do niego wpisać ręcznie i wgrać zdalnie to z roterem już tak słodko nie jest :( bo backup jest zaszyfrowny.

0

Teraz, jamp napisał:

W Polsce jest właściciel sieci (używa jedynego słusznego systemu ;)) też w innej lokalizacji niż router :( więc zabawy w blokowanie zdalnego dostępu mogą doprowadzić do wezwania jakiegoś fachowca

Pisałem o testowym wyłączeniu dostępu bo to mogą być jakieś próby ataku DDoS z zewnątrz po czym router się zawiesza. Trzeba wyeliminować klika możliwości. Sam mam ER6020 w sieci i nie zanotowałem takich problemów.

0

Potrzebny mi jest plik config.bin z routera TL-ER6020 (może być defaultowy) z ustawionym hasłem (może być dowolne) dla modu enable

0

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

Loading...