Maximus Magnus

Użytkownik
 • Zawartość

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Maximus Magnus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 1. Trochę poczytałem i chyba większe zastosowanie, chociażby ze względu na port WAN, będzie miał jednak TP-LINK TL-WR841N. Czy jednak będzie miał dobry zasięg po WiFi? Generalnie opinie są dobre. Pozdrawiam.
 2. Router, który mogę kupić ma końcówkę B, a nie D. To TP LINK TD-W8961NB. Czy pod względem rozsiewania po WiFi te routery różnią się od siebie? Tak jak wyżej pisałem router ma pracować jako AP po kabelku i siać dalej net w domku z poddaszem użytkowym. Pozdrawiam.
 3. Na znanym portalu aukcyjnym A .... o sprzedawane są w dobrej cenie i jako AP po kablu dobrze sobie radzą dając dobry zasięg po WiFi. Korzystam z bardzo starego już takiego routera TP-Link TD-W8901G i całkiem dobrze sieje net choć to tylko b/g. Czy z tych, które podałem wyżej można coś sensownego wybrać?
 4. Dałem adres 192.168.3.220 i wszystko ładnie zatrybiło. Router podłączony po kablu do AP po WiFi sam daje net dalej po kablu i po WiFi. Chciałbym prosić o opinię czy dobrym zakupem byłby TP-LINK TD-W8961NB? To jest pełna n-ka 300 Mb/s. Testowany router TP-LINK TD-W8951NB to pół n-ka, dawał całkiem dobry zasięg w domku jednorodzinnym z użytkowym poddaszem. Czy TP-LINK TD-W8961NB będzie dawał jeszcze większy zasięg? A może lepszym zakupem będzie TP-LINK TL-WR841N? Na pewno kiepski pod tym względem jest TP-LINK TL-WR740N - zasięg tylko w jednym pokoju, więc go oddałem? Chodzi tylko o pracę jako AP po kablu i sianie netu po WiFi. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam.
 5. Działa jako AP po WiFi - w trybie klienta bezprzewodowego.
 6. Witam. Jak powinna wyglądać adresacja routerów w układzie AP po kablu i po WiFi, jeżeli: router główny ma adres 192.168.1.1 z nim jest podłączony jako AP po WiFi router, który ma adres 192.168.3.1 i ma internet z głównego routera (po kablu) i do niego ma być podpięty kolejny router po kablu jako AP, który ma siać internet z głównego routera dalej po WFi - jaki należy mu przypisać adres IP do logowania? Czy 192.168.1.250 czy 192.168.3.250? Internet jest z Neo. Główny router 192.168.1.1 to TP link TD-W8951ND z jego siecią jako AP po WiFi jest połączony HUAWEI HG553 z OpenWRT do niego ma być podłączony i siać dalej internet TP Link W8951NB. Jaki adres należy nadać temu ostatniemu routerowi, żeby wszystko dobrze działało? Pozdrawiam.
 7. Bardzo dziękuję..Małe pytanie. Czy jeżeli ten router (NB) będzie podłączony po kablu do routera, który jest w układzie AP po WiFi z głównym routerem (192.168.1.1) to również ustawiam go (NB) jak w linku?
 8. Dzieki wielkie. Czy mozna poprosic o link do konfiguracji routera adsl jako AP po kablu? Z góry dziekuje.
 9. O rany no szkoda, a czy można go ew. gdyby nie udało się go zwrócić użyć go jako AP po kablu do siania netu (Neo) dalej po WiFi?
 10. Witam. Czy router TP-Link TD-W8951NB będzie dobrze działał z Neostradą? To jest router NB a nie jak większość ND. Niestety router ma oprogramowanie tylko w j.angielskim i mam problemy z jego konfiguracją dla Neo. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 11. Wielkie dzięki za pomoc i zrozumienie Po właściwym zarobieniu kabelków wszystko pięknie działa, na razie na dwóch dodatkowych routerów oprócz głównego Pozdrawiam serdecznie
 12. Rozumiem, czyli kabel źle zrobiony. Dla poprawnego działania - połączenia po kablu dwóch i więcej routerów jeden od drugiego, tak żeby każdy w swoim miejscu siał dalej net po Wifi powinienem kabel zarobić skrętką w standardzie A czy B? Na gotowym kablu fabrycznie zarobionym chyba w standardzie B wszystko działa. Przepraszam za laicyzm, nie robię tego na co dzień Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 13. Tak to zrobiłem Może wtyczki nie za bardzo OK lub trzeba mieć jakąś lepszą zaciskarkę? Czy lepiej mimo wszystko założyć gniazda dla wtyczek RJ45 czy może lepsze wtyczki? Wtyczki to bardziej estetyczne i ekonomiczne rozwiązanie, gniazda pewniejsze. Będę wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam.
 14. Tak. Na krótkim kablu jest OK. Zrezygnuję z wtyczek RJ45 i założę gniazda - to jest o wiele bardziej pewniejsze. Dziwe, bo na kablu router - ten sam walnięty jak się okazuje kabel - komp net działa i jest 100 Mb/s ... ?
 15. Tak oczywiście lampka się świeci po wpięciu kabla pod LAN. Sprawdzę jeszcze raz wszystko na krótszym kablu (Tp Link 8901G - Edimax), a jak będzie OK, również na innym routerze (zamiast Edimax), na tym długim kablu. Zobaczymy.