Spoke

Użytkownik
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Spoke

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 1. Najnowszego, czyli jakiegoś lepszego ? Bo wiem, że do MR 3420 V.1 czyli tego starocia co mam już nie ma od dawna najnowszego Gargoyle, ale czy jest gargoyle do MR 3420 v2 które obsługuje E3372 bez hi link ? Co ciekawe MR 3420 v.1.2 po kablu 4,5m z oprogramowaniem gargoyle potrafi działać bardzo dobrze z tym samym modemem ( e3372 ) lecz w wersji HILINK. Osiągam na tym zestawie prędkość do 35 Mbps.
 2. A MR3420v2 i zmiana softu nie wchodzi w grę ?
 3. MR 3420 v.1.2 z gargoyle + kabel USB za 10 zł 4,5 m + modem wystawiony na zewnątrz pod balkon E3372 HiLink i całość daje radę osiągać prędkości >30 Mbps Niestety już mr 3420 v1.2 nie radzi sobie z modemem e3372 bez hilink i myślę, jaki kupić do tego modemu czy mr 3420 v.2 da radę bez huba uciągnąć e3372 bez hilink ?
 4. Witam Posiadam modem E3372 bez HiLink i planuje do niego dokupić router by go zestawić w innym pomieszczeniu by mieć lepszy zasięg. Najpierw porwałem się na najtańszą opcję, czyli zakup MR 3420 v.1.2 ale niestety ten router działa tylko z HiLinkami ( sam mam taki zestaw e3372h + mr3420 i odziwo dobrze działa ) ale próbowałem inny egzemplarz bez HiLink i jest problem. Model MR 3420 v.2 niby działa z tym E3372 bez hilink ale znowu jest problem z połączeniem bez aktywnego huba USB, u jednych działa bez huba u innych bez huba nie chce się połączyć, mimo wszystko to jedna z najtańszych opcji. Natomiast nie chce wydawać fortuny więc rozważam tez zakup używanego sprzętu, chciałbym wydać max. 100 zł na ten router i po prostu umieścić go na parapecie , a na zewnątrz po kablu USB modem , bo zestaw ten będzie używany tylko w weekendy i święta. Co polecacie ?
 5. Nie posiadam aktywnego huba , jaki modem byłby alternatywnie dobry bez huba?
 6. Zainstalowane, dalej nie działa.
 7. Po zainstalowaniu Gargoyle występuję ten sam problem na modemie. Czy ktoś coś napiszę ?
 8. Witam serdecznie Wczoraj pożyczyłem modem od dziewczyny aby wypróbować jak będzie działał internet mobilny w Play w mojej miejscowości na nowszym modemie który posiada technologię HSPA+ oraz LTE. Podłączyłem modem do routera za pomocą kabla USB tak jak robię zawsze ze swoim Huawei E173-u2. Wszystko działało pięknie kilkanaście godzin po czym router przerwał połączenie i próbuje go wznowić już 5 godzin i bez skutku. Na rotuerze E173 wszystko działa prawidłowo, natomiast E3372 działał tylko kilka godzin i przestał działać. Po podłączeniu tego nowszego modemu pokazuje się sygnał sieci, modem jest wykrywany ale gdy router próbuje się połączyć po chwili pokazuje się "unplugged". Potem znowu pojawia się zasięg i router próbuje się połączyć i po chwili znowu jest unplugged. Nie mam pojęcia co mógłbym spróbować zrobić aby ten modem działał bez problemów. Próbowałem oczywiście podłączenia bez kabla, restartu modemu, karty i routera - bez skutku. Dodam, że modem po podłączeniu bezpośrednio do PC działa, oraz internet przez router na starym modemie również. Mam najnowsze firmware dostępne na stronie tp.link. Firmware Version: 3.13.1 Build 121123 Rel.57630n Hardware Version: MR3420 v1 00000000 Proszę o wskazówki . Z tego tematu : http://tplink-forum.pl/pogotowie-konfiguracyjne/tp-link-mr3420-v2-a-huawei-e3372-win8-1/ wyczytałem, że zainstalowanie alternatywnego oprogramowania gargoyle pomaga. Czy ktoś mógłby podrzucić linka do mojej wersji urządzenia ?
 9. Czyli trzeba zainstalować OpenWRT i Gargoyle ? Gargoyle to nakładka graficzna na OpenWRT ? Czy dla amatora takiego jak ja ciężko jest wgrać takie alternatywne oprogramowanie ? I czy trzeba posiadać pamięć zewnętrzną czy można na pamięć routhera ?
 10. Właśnie chodzi o strony https . Moja siostra łączy się często na androidzie z aplikają youtube lub iPla . A np. przez przeglądarkę w telefonie adres wygląda tak : https://m.youtube.com..... i tego wpisać się nie da bo routher odrzuca takie adresy. W takim razie kolejne pytanie . Mimo ograniczenia prędkości, telefon siostry ciągle coś aktualizuję, a nie chcę jej ograniczyć prędkości do tak niskiej by korzystanie z internetu przypominało drogę krzyżową. Czy jest możliwość ustawienia limitu danych ? Np. ma wykorzystać 100 MB na dzień i tyle ? Z tego co widzę, jest opcja sprawdzania statystyk i nawet nieźle działa, brakuje mi tylko tam przedziałów czasowych.
 11. Działa, mój problem polegał chyba na tym iż na stałe nie przypisałem adresów sieciowych w DHCB. Oraz nie wiedziałem, iż w Bandwidht Control trzeba wpisać całość łącza internetowego. Mam jeszcze jedno pytanie. Bo nie mogłem wczoraj dodać strony youtube do zablokowanych - tak by nie łączyły się z nią telefon i tablet. Czy jest to gdzieś dokładnie opisane ? Jak uzupełnić opcję Access Control ?
 12. Witam Nie mogę ustawić ograniczenia prędkości przesyłu danych dla urządzeń korzystających z Wi-Fi. Czy może ktoś pomóc jak takie coś zrobić w ustawieniach ?