ATieQ

Użytkownik
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0

O ATieQ

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 1. Jak jest czas , ale to są kamerliki na brudną pościel itp więc nie powinno to przeszkadzać.
 2. Najgorzej się ogarnia te kabelki od zasilania POE... Nie ma co z nimi zrobić. A uwierzcie mi kombinowałem jak mogłem ;-)
 3. Robione na szybko i tak nie zrobiłem tak jak chciałem co widać z chaosem w kablach... Ale czas realizacji 2 dni - położone 170m rurek i prawie 200 metrów kabla UTP 5 i 50 metrów UTP 6.
 4. Jako że iż ukończyłem jedną z sieci, pochwalę się efektem drutowania i kładzenia rurek. Rozdzielnia siejąca na 1 piętro oraz parter (parter po POE). Rozdzielnia na pierwszym piętrze w kamerliku, jeden drut cat 6 przychodzi z parteru, drugi leci na 2 piętro. Dwa routery sieją sygnał na danej kondygnacji. Drugie piętro, konfiguracja taka sama jak na pierwszym piętrze. Trzecie piętro, dwa routery sieją sygnał będąc zasilanym przez POE.
 5. Czyli jednymi słowy chcesz stworzyć sieć wifi na laptopie aby korzystał z niej komputer, ale poco skoro karta sieciowa WiFi do PC kosztuje kilka złotych?
 6. Skoro pingi chcą iść dalej, a wp translatuje na adres ip to znaczy że problem jest po drodze, pomiędzy modemem a komputerem. Jaki adres IP widnieje w połączeniu kablowym/bezprzewodowym? Centrum sieci i udostępniania -> kliknąć ethernet lub nazwę sieci, a następnie przejść na zakładkę szczegóły. Jeżeli będzie zaczynał się od 169 to znaczy że coś jest nie tak z DHCP w routerze. Ew, spróbuj w konfiguracji WAN, wpisz DNSy 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Może to być problem dnsów usługodawcy.
 7. Wyłączyć DHCP i przydzielić do jednego MACa jeden IP i po problemie. Jak koledzy przychodzą to wpisz ich adres fizyczny i też z głowy. Co do ASUSa, to on może przydzielić tylko chyba 8 adresów jak dobrze pamiętam. Najlepiej mieć jeden serwer zarządzający adresami i w nim poustawiać wszystkie zapory, reszta niech będzie tylko mostkiem, posyłającym informacje dalej. Co do sprawdzania kiedy i kto to już pozostaje sprawdzanie dziennika DHCP na routerze.
 8. Jakie systemy są zainstalowane na poszczególnych komputerach? Jeżeli większość to W7/8/10 to możesz to rozwiązać poprzez stworzenie grup domowych, poprzydzielasz odpowiednie komputery do grup i z głowy. W jakim celu jest ten router WAN na 1 piętrze? Internet przychodzi do Routera, podaje go do switcha i do kolejnego routera? Konieczność odseparowania sieci ?
 9. Przepraszam, źle napisałem, chodziło mi o TP-Link ER6020, a nie o Switch Jego chciałem zamienić na ten model niższy.
 10. A gdyby zamienić ten TP-Link TL-SG105 na ten router: TP-Link TL-R600VPN? Co o nim można powiedzieć, poradzi sobie?
 11. One są za routerem (nie mylić z routerem ADSL) Cisco schowane, do niego również jest podpięty jeszcze VoIP itp. (Nie ująłem tego w pseudoschemacie, bo uznałem że jest to nieistotne).
 12. Tak, oczywiście że część administracyjna byłaby całkowicie odizolowana od części hotelowej, dlatego za Routerem ADSL pojawia się kolejny Router. Podpięcie AP do Routera WAN nie ADSL, a 743ND oczywiście będą pracować w trybie routera z własną siecią i adresacją IP.
 13. Pewnie że jest wąskim gardłem, ale to już nie zależy ode mnie. Tak się zastanawiam nad potrzebą zakupu urządzenia z VPNem. Bardziej chodzi o proste, a wydajne urządzenie separujące sieć hotelową od części administracyjnej. Początkowo też myślałem nad podpięciem każdego AP bezpośrednio do routera, ale z drugiej strony switch zawsze się po drodze przyda.