TytusXP

Użytkownik
 • Zawartość

  204
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana TytusXP w Rankingu w dniu 30 Grudzień 2016

TytusXP posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

15

O TytusXP

Kontakt

 • Strona URL
  http://www.multik.com.pl
 1. Dzięki, @Administrator za pchnięcie tematu do Supportu. Wprawdzie router już nie jest najmłodszy, ale może to będzie kosmetyka i zlitują się rzucając poprawkę firmware lub podadzą jak tą sprawę załatwić np. przez Telnet.
 2. Udostępnili kod źródłowy do v3? Czy będzie szansa na alternatywny soft na wersję v3? Na stronie TP-LINK-a znalazłem coś, co na pierwszy rzut oka wygląda na kod źródłowy, ale się na tym nie znam, więc pytam bardziej obeznanych.
 3. /// Nie mogę edytować poprzedniego, stąd post pod postem /// Znalazłem jak wyłączyć WMM, ale najpierw trzeba przełączyć WiFi w tryb B, G, lub B/G. Niestety, nie da się wyłączyć w trybie N. Jeśli ktoś ma pomysł jak to zrobić w trybie N, to proszę o wskazówki.
 4. Czytałem i nie polemizowałbym, gdyby nie fakt, że na starszym modelu routera miałem problemy właśnie przez działające WMM. Na chwilę obecną wstępne testy na 8970 nie wskazują na występowanie problemów, ale będę testował dalej. Mnie generalnie wnerwia sam fakt, że ktoś za mnie decyduje, czy jakaś opcja ma działać, czy nie (dlatego też nie instaluję Windows 10, bo chcę sam decydować jakie łaty wgrywam - koniec offtopu). Być może, jeśli dalsze testy pod dużym obciążeniem nie wykażą problemów z lagami na VoIP - to oleję to włączone WMM, ale mimo to ponawiam pytanie: Czy istnieje sposób na WYŁĄCZENIE WMM w modelu 8970?
 5. Jak w temacie: Jak WYŁĄCZYĆ ten zakichany bajer? Miałem z nim problem na 8960N gdy miałem podłączoną bramkę VoIP - powodowało to lagi podczas rozmowy w sytuacji gdy coś pobierałem na laptopie podpiętym po WiFi. Na tamtym routerze to łatwo wyłączyłem, a na tym już nie mogę, bo opcja jest na szaro zaptaszkowana Jak się pozbyć tej niepotrzebnej funkcji?
 6. Zajrzyj do TEGO WĄTKU na forum Trzepak.pl Piszą tam o prowizorycznym repeaterze pasywnym na pasmo GSM. Ale zastrzegam, ze to prowizorka i może nie zadziałać z LTE. Rozmowy głosowe powinno takie ustrojstwo przewalić z domu na pole, ale z Netem to pewnie loteria...
 7. W temacie Przepustowość WAN ---> LAN mamy podaną wydajność NAT przy ruchu "na zewnątrz". A jak to się ma do ruchu w sieci lokalnej? Czy routery mające porty np. 100Mb/s mogą osiągać większy ruch w przypadku, gdy np. port LAN1 i LAN2 "gadają" ze sobą i w tym samym czasie mamy "gadanie" portów LAN3 z portem LAN4? Innymi słowy, czy mając połączenia LAN1-LAN2 o prędkości około 100Mb/s, osiągniemy również taką prędkość na połączeniu LAN3-LAN4 w tym samym czasie? Czy tak samo będzie na swichach niezarządzalnych? Czy będzie działał pełny Duplex (po 100Mb w jedną i w drugą stronę)? I kolejna sprawa, czy analogicznie mając połączenie LAN1-LAN2 oraz LAN3-WAN na obu możemy osiągnąć w tym samym czasie po 100Mb/s w dupleksie? Czy może procek często nie wyrabia w routerach SOHO i transfery spadną (nie będą wielokrotnością szybkości poszczególnych portów fizycznych)? Zakładam oczywiście brak bajerów typu Firewalle, VPN czy sieci dla gości.
 8. 8960N też jest z segmentu SOHO, a pokazuje duuuużo więcej i do tego współpracuje z świetnym programem diagnostyki łącza - DSLStats Krótko mówiąc - Producent olał w modelu 8970 takie techniczne sprawy, bo przeciętny Kowalski ma problemy ze znalezieniem i interpretacją tych podstawowych parametrów jak SNR i tłumienie, a już w ogóle oczopląsu dostanie od tak szczegółowej tabelki jak w 8960N.
 9. ????????? My mówimy o TP-LINK TD-W8960N??? Ja mam wersję v4 i mogę normalnie wymienić anteny odkręcając stare i zakręcając nowe do złącz RP-SMA na obudowie...
 10. A kto Ci powiedział, ze nie ma możliwości wymiany anten? Ja właśnie mam wymienione na 8dBi? Zasięg to kwestia indywidualna, bo zależy od grubości i konstrukcji ścian i stropów, zakłóceń w okolicy i masy innych czynników. Najbardziej narzekają ci, co mają routery z stałymi antenami (mnóstwo ASUS-ów i D-Linków) bo tam zwykle są anteny o bardzo małym zysku (nieprzekraczającym 3dBi)
 11. Potwierdzam. U mnie 8960N nawet zaczął zwiększać prędkość po kilku miesiącach stabilnej wartości, nawet zaczyna to przeszkadzać, bo linia sypie błędami, ale router za diabła nie zerwie połączenia. Mnie nie chce zerwać, nawet gdy SNR Margin jest na poziomie 1dB, czyli duuuużo poniżej dopuszczalnego w dokumentacji dla technologii ADSL2 poziomu 3dB. I co ciekawe łącze jest wtedy znośne (strony działają poprawnie, prędkość pobierania plików w normie), a jedynie VoIP przerywa ze względu na utratę pakietów (VoIP jest na to bardzo wrażliwy). Na beznadziejne linie jest idealny.
 12. Zaloguj się na portal Mój Orange i tam znajdziesz zakładkę Zmiana Hasła do Neostrady. Tam sam sobie nadasz nowe hasło i zobaczysz swój login.
 13. Jak się połączysz, to kliknij w zasobniku systemowym (prawy dolny róg ekranu) ikonę połączenia WiFi i wybierz opcję Stan. Pokaże Ci się prędkość WiFi (ta teoretyczna, czyli suma download i upload) Jeśli jest wyższa niż 150Mb/s to masz kartę N300. Na pocieszenie powiem, że wiele urządzeń ma problemy z zapinaniem się na max prędkość. Mój smartfon Honor 6 będąc metr od TP-Linka 8960N zapina się ledwo na 54Mb/s tak jakby pracował w trybie G (router ma ustawione BGN) i ani myśli więcej, a obok TP-linka 740N z Gargoyle zapina się na 64-78Mb/s czyli "da się w N". To zależy od wielu czynników. Czasem nawet 2 urządzenia tego samego producenta nie osiągają maksimum możliwości i trudno powiedzieć dlaczego. Właśnie z takich przyczyn profesjonaliści mówią, że "nie ma to jak dobry kabel" lub gdy potrzeba szczególnie dużych prędkości, to "tylko światłowód"
 14. Czy tel laptop Samsung zapina się po WiFi na 300Mb/s, czy tylko na 150Mb/s? Pytam, bo często w laptopach reklamowanych jako posiadających WiFi N jest tam tak naprawdę tylko N-Lite, czyli nieobsługująca trybu MIMO jednoantenowa karta WLAN, która nie obsłuży w teorii więcej jak 150Mb/s down+up ( czyli w de facto w teorii max 75Mb/s pobierania oraz 75Mb/s wysyłania, a biorąc pod uwagę zakłócenia od innych urządzeń radiowych i elektrycznych, to jak wyciągniesz w praktyce 50-60Mb/s w jedną stronę po WiFi to będzie rewelacja)
 15. Właśnie ja bym NIE nalegał na patronat firmy TP-LINK nad naszym Forum. Na początku będzie fajnie, a potem zaczną się naciski na zmianę treści niektórych wątków, czy wywalenie działu Alternatywne Oprogramowanie, bo on de facto sugeruje, że soft natywny jest do kitu. A już na pewno każą wywalić dział Routery Innych Producentów, bo to przecież "wstrętna kryptoreklama konkurencji". Na YT jest pełno Niby-Niezależnych-Kanałów, które tak naprawdę są kanałami reklamowymi (te wszystkie "unboxingi" i pseudo-testy skupiające się na kształcie obudowy, a nie na funkcjonalności), sponsorowanymi raz przez jedną, a raz przez inną firmę, która niby "oddała sprzęt do niezależnego testera" a w praktyce zapłaciła mu za reklamę. Jednak ci Youtuberzy przynajmniej biorą za to pieniądze i nieraz nieźle na tym zarabiają, a my tutaj w praktyce oddamy się za frajer (no, może rzucą parę złotych na utrzymanie domeny i serwera).