Administrator

Jak wykonać print screen-a

1 post w tym temacie

Print Screen - system operacyjny WINDOWS

Bardzo dobrą formą zobrazowania naszego problemu jest pokazanie konfiguracji naszego urządzenia w postaci obrazka czyli print screen-a.

Pokaże tutaj jak w prosty sposób wykonać taki zrzut ekranu i zapisać go w postaci pliku graficznego a później dodać go do posta na naszym forum.

1. Zaczynamy oczywiście od otwarcia interesującego nas pola na ekranie komputera i wciśnięciu klawisza Print Screen lub laptop Fn + PrtScn

1791_print_screen.jpg

2. Następnie otwieramy dowolny program graficzny, może być to Paint, GIMP czy Irfan View i wciskamy Ctrl+V wykonane zdjęcie pulpitu powinno pokazać się w samym programie. Możemy je tutaj wykadrować lub zmniejszyć, po czym wykonujemy zapis print screen-a w jednym z popularnych plików graficznych (jpg, gif czy png). Można użyć komendy Ctrl+S czyli Zapisz.

1420981352.jpg

3. Zapisany plik możemy dodać do postu na naszym forum - http://tplink-forum.pl/regulamin-forum/zasady-dodawanie-obrazkow/

Print Screen - Tylko Aktywne Okno

Jeśli chcemy wykonać print screen-a tylko aktywnie wybranego okna wykonujemy identyczne kroki co w poprzednim punkcie jedyną zmianą jest to, że razem z przyciskiem PrintScreen naciskamy jednocześnie przycisk ALT.

Czyli kombinacja klawiszy "ALT" + "PrintScreen"  i dalej postępujemy tak jak w punkcie 2 naszego poradnika.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.