jimasek

Podstawowa konfiguracja routera TP-Link TL-WR740N

1 post w tym temacie

Przedstawiam podstawową konfigurację routera TP-Link WR740N, która może być użyta we wszystkich routerach jedno pasmowych tej firmy o oznaczeniu TL-WR......

KROK 1

Podstawa to podłączenie routera kablowo do naszego komputera i wpięcie kabla od dostawcy w port WAN (niebieski) naszego routera:

wan_connection.jpg

UWAGA! Do konfiguracji routera przez przeglądarkę internetową nie potrzebujemy dostępu do internetu. Wystarczy samo połączenie do routera i przeglądarka internetowa.

KROK 2

Sprawdzamy czy nasza karta sieciowa w komputerze jest ustawiona na auto-config (pobiera adresy automatycznie z serwera DHCP, czyli z naszego routera).

auto_config.jpg

KROK 3

Mając podłączony router do naszego komputera, otwieramy dowolną przeglądarkę internetową i wpisujemy adres naszego routera http://192.168.1.1 lub http://192.168.0.1 lub http://tplinklogin.net po pojawieniu się pola logowania wpisujemy admin/admin.

Teraz mamy dostęp do konfiguracji naszego routera

WR740_status.jpg

KROK 4

Z menu routera wybieramy pozycję Quick Setup co pozwoli nam na szybką i sprawną konfigurację podstawowych parametrów naszego routera

WR740_next.jpg

KROK 5

Tu wybieramy rodzaj połączenia internetowego jakie mamy od dostawcy a tym samym autoryzację (zabezpieczenia) jakie dostawca ma skonfigurowane w swojej sieci. Najczęściej będzie to ustawienie Dynamic IP, choć często zdarza się też PPPoE (wtedy mamy login i hasło od dostawcy) jak i Static IP (adresacja podana przez dostawcę) . Wybieramy odpowiednią konfigurację i klikamy Next

WR740_dynamicip.jpg

KROK 6

Następnym krokiem jest funkcja Clone MAC, która też konfigurujemy zgodnie z wymaganiami łącza o dostawcy. W większości wypadków będzie to brak klonowania czyli wybieramy funkcję "do NOT clone mac address" i klikamy Next. W przeciwnym wypadku wybieramy funkcję "clone mac address" i wciskamy przycisk "Clone MAC Address" aby skopiować adres fizyczny z naszej karty sieciowej w komputerze na której mieliśmy dostęp do internetu.

WR740_clonemac.jpg

KROK 7

Konfigurujemy dostęp bezprzewodowy zgodnie ze swoimi upodobaniami nazywamy sieć (SSID) i wprowadzamy pozostałe ustawienia. Wartość widoczne na obrazku to tylko przykład który może być inny w waszej konfiguracji routera. Przydaje się tu program inSSIder który informuje nas o sąsiednich sieciach i zaszumieniu okolicy.

WR740_wireless.jpg

KROK 8

Reboot routera czyli ponowne uruchomienie i zapamiętanie nowej konfiguracji przez urządzenie.

WR740_reboot.jpg

KROK 9

Możemy sprawdzić w STATUS-ie routera czy mamy adresację od dostawcy na porcie WAN naszego routera

WR740_status_end.jpg

Możemy korzystać z internetu ;)

Zaawansowana konfiguracja TP-link WR740N

Jak sklonować adres MAC w bezprzewodowym routerze TP-LINK

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.