Administrator

[Zapraszam do dyskusji] Spotkanie w TP-Link Polska - 12 września 2016

20 postów w tym temacie

12 września 2016 jestem umówiony na spotkanie w siedzibie TP-Link Polska. Spotkanie będzie dotyczyło sprawozdania z dotychczasowego działania forum oraz przyszłości naszego projektu. Mam zamiar przygotować krótką agendę dotycząca tego spotkania. Jeżeli macie jakieś pytania czy propozycje proszę o wpisy w temacie. Wszystkie uwagi będą mile widziane

Pozdrawiam Administrator forum!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam jedno pytanie, bo przygotowuję się do recenzowania TL-WN823N V2 i ona ma akurat taki czip co to nie działa OOTB w linuxach. Ostatecznie udało mi się go uruchomić i działa, choć niestabilnie. Pytanie jednak dotyczy tych sterowników, które są na stronie TP-LINK, bo ta karta na opakowaniu ma napisane "systemy operacyjne linux". Zatem można przypuszczać, że będzie działać, a realia są takie, że nie jest w ogóle wykrywana. :D

Sterowniki są tutaj, do pobrania i ręcznej kompilacji/instalacji w systemie. Niemniej jednak, te stery są dla bardzo starych kerneli (Support kernel 2.6.18 ~ 3.10.10), a my już mamy 4.6 i wchodzi powoli 4.7. Ja próbowałem nawet skompilować te stery ale oczywiście się nie dało, bo jakieś błędy.

Zatem pytanie jest, czy te sterowniki będą tak leżeć i robić wrażenie, że są dla prehistorycznych linuxów? :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie raczej do inżynierów którzy projektują i piszą sterowniki dla kart sieciowych czyli kierunek Chiński (pisz do wsparcia technicznego). W tym temacie chodzi nam o sprawy typowo związane z działaniem forum i jego przyszłością.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma problemu, to otwarta dyskusja nie będziemy od razu usuwać bo i po co. Zapraszam z pomysłami na forum i jego rozwój. Do 12 września mamy czas :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapytaj kiedy na swojej stronie zamieszczą link do naszego forum ?! Tak aby każdy początkujący lub nie mógł wejść bezpośrednio ze strony a nie szukać w necie. Niech zaczną oficjalnie sygnować forum.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Niech zaczną oficjalnie sygnować forum.

Będzie poruszony ten temat ale to nie jest takie proste jak by się wydawało na pierwszy rzut oka. Nie chcę wchodzić w szczegóły na forum publicznym.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może niech dadzą wyłączność na pokazywanie nowości jako pierwsi ?

Trzeba zrobić podsumowanie z forum - statystyki aby mieć argumenty do rozmowy.

Zapytać trzeba czego oni oczekują - wprost!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jestem do tego pomysłu przekonany bo forum to jednak wsparcie techniczne a nie marketingi/sprzedaż oczywiście wspominamy o tym ale to nie jest nasz priorytet.

Zapytać trzeba czego oni oczekują - wprost!

Tak oczywiście już zapisałem to w agendzie którą przygotowuję pod kątem tego spotkania

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wsparcie to wsparcie, ale trzeba ludzi przyciągnąć. Bo będą tu tylko ludzie co szukają pomocy a nie informacji o nowościach.

Marketing to FB, Twit., Insta itd.

To wpływa na powagę forum i daje moc.

Jak sama nazwa to tp-lin forum. Wg mnie muszą być te informacje ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wsparcie to wsparcie, ale trzeba ludzi przyciągnąć. Bo będą tu tylko ludzie co szukają pomocy a nie informacji o nowościach.

Marketing to FB, Twit., Insta itd.

Tak właśnie o to mi chodzi, dobre wsparcie techniczne bo w tym czuje się dobrze i wiem co robię. Pozostawmy marketing i sprzedaż specjalistom.

Jak sama nazwa to tp-lin forum. Wg mnie muszą być te informacje

Informacje tak ale nie marketingowy bełkot dla mnie forum mają tworzyć ludzie, normalni użytkownicy routerów a nie agencje reklamowe i tego będę się trzymał w pierwszej kolejności.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cały czas się staramy, informujemy o nowościach ale tak jak powiedziałem nie będzie to naszym priorytetem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zapytaj kiedy na swojej stronie zamieszczą link do naszego forum ?! Tak aby każdy początkujący lub nie mógł wejść bezpośrednio ze strony a nie szukać w necie. Niech zaczną oficjalnie sygnować forum.

Zapytać trzeba czego oni oczekują - wprost!Informacje tak ale nie marketingowy bełkot dla mnie forum mają tworzyć ludzie, normalni użytkownicy routerów a nie agencje reklamowe i tego będę się trzymał w pierwszej kolejności.

Właśnie ja bym NIE nalegał na patronat firmy TP-LINK nad naszym Forum. Na początku będzie fajnie, a potem zaczną się naciski na zmianę treści niektórych wątków, czy wywalenie działu Alternatywne Oprogramowanie, bo on de facto sugeruje, że soft natywny jest do kitu. A już na pewno każą wywalić dział Routery Innych Producentów, bo to przecież "wstrętna kryptoreklama konkurencji". Na YT jest pełno Niby-Niezależnych-Kanałów, które tak naprawdę są kanałami reklamowymi (te wszystkie "unboxingi" i pseudo-testy skupiające się na kształcie obudowy, a nie na funkcjonalności), sponsorowanymi raz przez jedną, a raz przez inną firmę, która niby "oddała sprzęt do niezależnego testera" a w praktyce zapłaciła mu za reklamę. Jednak ci Youtuberzy przynajmniej biorą za to pieniądze i nieraz nieźle na tym zarabiają, a my tutaj w praktyce oddamy się za frajer (no, może rzucą parę złotych na utrzymanie domeny i serwera).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mamy zielone światło w sprawie silnika IP.Board. Będziemy działać w tym kierunku. Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień bo potrzeby zakup licencji plus przerobienie bazy danych.

Pozdrawiam Administrator.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

widzę, że mamy nową favicon.ico

a może więcej szczegółów po spotkaniu?

bo jeśli chodzi o zmianę silnika forum to być może jest to krok w dobrym kierunku (choć są i dużo większe fora pracujące na SMF i jakoś dają radę)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam troszeczkę inne zdanie, każdy projekt potrzebuje rozwoju a zakup silnika IP.Board to krok do przodu w naszym rozwoju. Nowoczesny wygląd i przede wszystkim responsywność dla przeglądarek mobilnych i zwykłych komputerowych to dużo daje dla wyszukiwarek które będę nas wyżej lokować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta