Administrator

IP.Board - zgłoszenia

110 postów w tym temacie

Problem występuje po wczorajszej aktualizacji do IPS 4.1.16 - czekam na łatkę która ma być wydana w najbliższym czasie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mało co mnie krew nie zalała - po zauważeniu problemu pamiętałem o ctrl+C, ale zawsze wtedy, gdy nie było to potrzebne…

a gdy były kluczowe momenty szlag wszystko trafiał, chyba daruje sobie dłuższe teksty do czasu naprawy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

też o tym pomyślałem, ale nie byłem w stanie przewidzieć takiego ruchu w tamtym wątku :D

a tak poza konkurencją - jeśli masz ochotę zapuścić parę benchmarków na C5 to możnaby porównać wyniki C5 i C5max

Edytowane przez szopen
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hehe to dopiero w praniu wyjdzie, ale dzięki, bo widzę już że edycja wygląda nieco inaczej

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak patrzę sobie na obrazy w ftp://tplink-forum.pl/orgin_bez_boot . Są tam .rar , .zip i .bin. Przydałoby się ujednolicić format pliku. Ja bym był za zwykłym .bin, choćby z tego względu, że taki plik można bez problemu wgrać na router przez wget i od razu rozpocząć proces flash'owania.

Druga sprawa to wiek tych obrazów -- przydałoby się je odświeżyć nieco.

Kolejna rzecz to ujednolicenie nazw tych obrazów.

No i na zakończenie, dorobić im sumy kontrolne.

W sumie to by się przydało zrobić te powyższe czynności dla każdego firmware obecnego na tym ftp. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli masz czas i ochotę to jak najbardziej tak. Mogę ci udostępnić katalog na ftp i możesz sobie to tam zmagazynować a potem jak już będziesz gotowy przerzucę wszystko do pub-a i odpowiedniego katalogu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie są ale trudno będzie je odkopać teraz. Jeżeli zrobimy wszystko w tym samym samy katalogu na ftp-ie to ten kto będzie chciał je znaleźć to i tak je znajdzie a reszta się zapyta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak coś to nocami będę mógł się bawić w to sprzątanie, bo mój net mi w dzień nie pozwala na więcej niż przeglądanie stron www. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest sens robienia porządku? Raptem naliczyłem 6 plików rar i jeden zip. A swoją drogą muszę to powiedzieć, że niektórym userom na tym forum poprzewracało się w głowie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marcinie ja jestem spokojny. Pytanie tylko czy ruszać coś co działało i działa przez lata?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, nie znam się, ja tu tylko sprzątam. Czekam na opinię Henia w tej sprawie bo on jest odpowiedzialny za alternatywne oprogramowanie na tym forum.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To generalnie zależy od podejścia. Oczywiście może być tak jak jest, mi to nie przeszkadza, choć ja akurat inaczej organizuję sobie pliki, może to zboczenie linux'owe, kto wie. :D Z tym, że ja przestrzegam pewnych zdroworozsądkowych zasad jeśli chodzi o bezpieczeństwo, takich jak weryfikacja sum kontrolnych czy podpisów cyfrowych. Nie potrafię wgrać obrazu nie wiedząc, czy jego suma kontrola się zgadza, z tą która powinna zostać wygenerowana przez tego kto wrzucił plik na serwer. A zaglądając na ten FTP, nie widziałem na nim plików z sumami kontrolnymi. Przeoczyłem czy ich nie ma? :D Dlatego też z automatu poszukuję alternatywnego źródła download, bo nie uśmiecha mi się wgranie niezweryfikowanego obrazu.

Jak już robić sumy kontrolne, to pliki muszą mieć konkretny wzór nazewniczy, np. nie pisać nazw DUŻYMI i małymi literami, czy obcinać pewnych fraz z nazw modeli, np. tl-wr1043nd przepisać do wr1043nd. podobnie z numerkiem wersji, które widnieją w postaci  -v2, _v2 albo  wr1043ndv2, no i literka oczywiście może być V i v. To wszystko wpływa na kolejność przy pozycjonowaniu nazw w pliku z sumami kontrolnymi. Jak widać, to się wszystko zazębia, dlatego wysunąłem pomysł sprzątnięcia tego śmietnika, który jest na FTP (nie tylko w przytoczonym katalogu z obrazami bez boot) ale jeśli nie jest to pożądane i rodzi konflikty, to lepiej zostawmy tak jak jest. Przeciętny człowiek i tak się pokapuje, jak będzie miał w nazwie jednego pliku up a w innym stripped. :D

20 minut temu, CHACA napisał:

Marcinie ja jestem spokojny. Pytanie tylko czy ruszać coś co działało i działa przez lata?

A po co było ruszać forum, skoro działało przez lata? :D

Edytowane przez morfik
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyraziłem tylko swoją opinię na ten temat. Serwer ftp nie jest aż tak ważną częścią strategiczną tego forum. Jak by go nie było i tak forum by nie padło.;D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie masz rację Przemku ale jeżeli jest ktoś kto chce to zrobić i uporządkować dlaczego tego nie wykorzystać? Mam nadzieję że to nie są słowa rzucane na wiatr przez kolegę @morfik bo jak by nie było trzeba włożyć w to trochę pracy. Na forum nic się samo nie zrobi trzeba w to włożyć trochę zaangażowania i pracy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to zapytam może tak: to po co ten serwer w ogóle jest? :D  No bo przecież praktycznie każdy plik, który jest na tym FTP, można pobrać z innego źródła, tak czy nie? Ale po coś ten serwer stworzyliście. Nie wiem dokładnie ile on miejsca zajmuje ale mając szereg wydań alternatywnego oprogramowania na całą masę routerów, to trochę miejsca te pliki zajmują ale pytanie po co? :D Jak już uznać, że po coś to miejsce się "marnuje", to czemu nie przyłożyć się do tworzenia tego co się chce osiągnąć? Jak się wchodzi na ten FTP, przynajmniej ja mam takie wrażenie, to tam panuje istny chaos. Jakby ktoś złapał obraz firmware dla przykładowego routera gdzieś na necie i wrzucił go w formie takiej jak był na ten FTP, tylko po co? Ktoś podjąłby się wytłumaczenia mi tej kwestii? Tak z czystej ciekawości pytam. :D

Edytowane przez morfik
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, morfik napisał:

A to zapytam może tak: to po co ten serwer w ogóle jest?

Po to żeby mieć dostęp do archiwum, po to żeby mieć dostęp do potrzebnych plików i poradników które mogą być linkowane w formie pdf-a.

4 minuty temu, morfik napisał:

przynajmniej ja mam takie wrażenie, to tam panuje istny chaos.

To jest twoje zdanie, wszystko jest skatalogowane i opisane, więc nie wiem gdzie widzisz ten chaos? Oczywiście zawsze może wyglądać lepiej no ale tak jak powiedziałem trzeba by było włożyć to dużo więcej pracy i czasu a nie jest to naszym priorytetem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wypowiem sie tutaj. Pomysł kolegi @morfik mi się podoba, kiedyś już ktoś miał posprzątać katalog ftp ale jakoś brakło mu sił chyba. Wtedy była koncepcja żeby każde firmware razem z sumą kontrolną spakować do archiwum zip.

Co do wrzucenia pliku bin to dla mnie lepsza opcja jednak routery nie bardzo lubią ftp ( wymagany jest pełny wget). Były już pomysły żeby narzędzie sysupgrade mogło pobierać firmware z internetu, sprawdzić MD5 i dopiero wgrać, jednak jakoś nie przeszło to.

Ten FTP lepiej by wyglądał jak by to było http z listingiem plików czy jakoś tak. Wyglądało by to jakoś tak: http://tplink-forum.pl/pliki/ i tam można by przeglądnąć te pliki które są na FTP. routery i inne sprzęty nie miały by z tym żadnego problemu.

Pytanie jest o posprzątanie tego działu więc moje zdanie to jak najbardziej. Co do linków do tych plików to popieram zdanie @Administrator 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przykład z eko.one: http://dl.eko.one.pl/chaos_calmer/ar71xx/. Popatrz na strukturę plików i katalogów, ogólnie na organizację tamtego repo. Masz nazwy konkretnych modeli, masz jeden wzór nazewniczy, przez co listing jest jednolity i przejrzysty. No i oczywiście są sumy kontrolne. :D I teraz wejdź sobie tutaj i porównaj sobie jak to wygląda.

Jasne, że trzeba włożyć trochę pracy by doprowadzić do ładu ten stan który jest obecnie. Jakby się na starcie ustaliło format nazewniczy i strukturę katalogów, to każdy następny plik wrzucany na FTP już by trafiał w pewnej określonej formie. Teraz taką formę trzeba ustalić i przepisać wszystkie inne pliki, by pasowały do wzoru, a to zajmie trochę czasu (mniej niż się wydaje). Ja nie patrzyłem po wszystkich katalogach, jedynie po tym "orig bez boot", bo tam musiałem zajrzeć odwołując się do niego pisząc poprawkę do artykułu.

Edytowane przez morfik
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem jak to wygląda u nas i wiem jak to wygląda na eko.one.pl ale nie jest to dla mnie żaden wyznacznik. Archiwa są bardziej dla nas i dla użytkowników którzy o to zapytają aby były pod ręką. Wiemy gdzie są i to jak na razie wystarcza. Sam doświadczyłem wiele razy (na tym forum i nie tylko) że ktoś obiecywał wiele swojego wkładu pracy a kończyło się tylko na słowach....

Tworzymy to forum już prawie 4 lata z kolegami (global moderatorzy) i wkładamy w ten projekt wiele wolnego czasu tak więc poproszę o czyny i wytrwałość w swoich zamierzeniach a potem będziemy dalej dyskutowali o zmianach. Wykaż się w jednym a robota w miarę chęci się znajdzie. Mówienie że trzeba zrobić to czy tamto jest ok ale ktoś to musi zrobić :) same słowa nie wystarczą.

kiedyś już ktoś miał posprzątać katalog ftp ale jakoś brakło mu sił chyba.

Nie chciałem tego mówić publicznie panie Heniu :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta