4 posty w tym temacie

Witam.

Mam zamiar kupić Neffosa C5. Szukałem do niego dedykowanych romów itp... I nic nie znalazłem, więc do wyszukiwarki wpisałem mediatek mt6735 roms i tam znalazłem dwa romy dedykowane na twn właśnie procesor który ma neffos c5. Link do tej strony:http://www.mtkcrom.com/2016/06/galaxy-s6-rom-for-mt6735-64bit.html I moje pytanie jest takie, czy można by go wgrać na neffosa, czy są jakieś niebezpieczeństwa przy wgrywaniu:brick, bootlop itp... Czy by wszystkie funkcje telefonu działały i jak to zrobić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wgrywanie ROM'u nie na ten model telefonu, na który jest on przeznaczony, moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem. Choć jeśli masz kompletny backup flash'a smartfona, to pewnie taki proces jest względnie bezpieczny, bo zawsze można by ręcznie wgrać obrazy poszczególnych partycji i przywrócić telefon do stanu przed wgrywaniem ROM'u.

Ja się za bardzo nie znam (jeszcze :D ) na wgrywaniu niestockowych ROM'ów i do końca nie wiem jak przebiega ten proces . Z tego co widzę w tej paczce, to tam jest katalog /system/ , którego zawartość jest pewnie kopiowana na partycję /system/ po uprzednim wyczyszczeniu jej. No i jest tam też obraz partycji /boot/ i ja bym jej nie ruszał. A to choćby dlatego, że w Neffos C5 partycja /boot/ ma 16 MiB, a w tym obrazie /boot/ jest sporo mniejszy. Nie wiem co z nim będzie robione i też za bardzo nie znam układu partycji flash na galaxy s6, by ci coś więcej w tej kwestii powiedzieć.

Generalnie to jestem zdania, że jeśli nawet by partycję /boot/ przepisać i telefon by złapał bootloop'a, to można by go odratować raczej bez problemu jeśli masz backup. Ale głowy nie dam se uciąć. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś musiałby zrobić port'a tych romów co w mtku jest dość proste tak jak port recovery (poza większą ilością rzeczy do zrobienia, są instrukcje które można znaleźć, większość fajnych jest po angielsku), poza tym trzeba mieć chęci, czas i najlepiej smartfona na którym można testować a i oczywiście custom recovery :D.

To jest cutom rom wiec on jest z wyglądu tylko "udpodobniony" (bo może mieć identyczny wygląd i aplikacje jak ten w galaxy s6).

Ale z tym bootem nie ruszy bo na pewno jest w nim kernel od innego telefonu, wiec po wgraniu go nawet nie będzie miał bootlopa tylko restarty po bootlogo.

Boot może mieć rozmiar 16mb ale jeśli wgrasz mu swojego boota z kernelem od tego urządzenia i ramdiskiem to może mieć nawet 8Mb i zadziała ( też chyba można stosować np. kompresje przy tworzeniu boot.img jeśli dobrze pamiętam).

boot.img masz kernel i ramdisk. Kernel jest na pewno do podmiany na ten ze stocka, a ramdisk do sprawdzenia bo czasem trzeba poprawić pewne linijki (np. w init.rc, ueventd.rc itd.).

Drugie w system\lib\hw (zapewne będziesz musiał użyć plików ze stocka) itd. i tak samo w system\lib\ , jedno wiąże się z drugim, podmiana jednego pliku lib możesz powodować bootlopa.

Itd. itd. jest tego więcej ale to już trzeba czytać inną lekturę.

A inny szczegół trzeba pamiętać o wersji kernela bo port z kernelem 3.10.x może nie zadziałać jak będziesz chciał portować rom na wyższym i niższym kernelem przynajmniej teraz.

@morfik nic się nie martw, wgrywanie custom romów jest dziecinnie proste, masz custom recovery i to jest potrzebne do wgrania takiego romu z zip'a (choć czasami ktoś tworzy backup custom romu pod SPFlash Toola) .

updater-script też jest ważny a jest w XXXX.zip\META-INF\com\google\android .

Ale zając Twój zapał to niedługo coś przeportujesz  na Neffosa >:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

Ładowanie