pocztakg

[Rozwiązany] CO ZAMIAST DZIADKA TP LINK 8970

6 postów w tym temacie

Witam

Proszę o pomoc w nakierowaniu jakiego modelu szukać

Internet od Multimedia - 120/20 - dostarczany do modemu kablowego CISCO - następnie podpięty do 8970 w trybie BRIDGE - następnie switch 1 Gb/s , 8 portowy dla 6 sprzętów w LAN / tv , tuner tv linux, komp pc *2 szt ., drukarka po sieci , Dysk HDD jako magazyn multimediów,  itp /

Istotnym tematem jest tryb gier sieciowych dla X box ONE - miałem problemy z NAT-em -ale z tym się uporałem wykupując IP u operatora oraz otwarcie portów dla usług Microsoftu ale domyślam iż Forwarding to raczej standard.

Szukam alternatywy dla 8970 który pozostał pozostał po dawnych czasach internetu z Orange czyli z modemem ADSL który jest mi zbędny a obecna konfiguracja zabiera mi jeden port LAN.

Koledzy proszę o pomoc - szukam czegoś z średniej półki , fajnie gdyby miał wifi w standardzie AC, LAN 1 GB/s - koszta rozsądne ale jeśli trzeba zacisnę pasa i doinwestuję :-)

Zainteresowałem sie modelem Archer C9  -  może macie inne zdanie , z pokora przyjmę rady

pozdrawiam Krzysztof

Edytowane przez pocztakg
błąd
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli myślisz przyszłościowo to bierz jeszcze pod uwagę Archer C2600, bardzo dobra i nowoczesna konstrukcja. Bardzo wydajny procesor, możliwość zainstalowania alternatywnego oprogramowania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bardzo dziękuję z odpowiedź - muszę rozważyć c9 lub c2600 zwłaszcza kwestie finansowe :-/

różnica w cenie jest nie mała

pozdrawiam Krzysztof

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zainteresuj się także Archerem C7. Wszechstronny routerek, możliwość wgrania Gargoyle jak i Open WRT. Dwa silne porty usb, porty WAN jak i LAN gigowe. Przystępna cena. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie

Wygrał rozsądek i trafił do mnie c9 :-)

Mam wrażenie że radio w nim ma słabsze pokrycie niż dziadek 8970 / ten sam kanał - 2,4 Ghz) - ale to temat na inny wątek.

serdecznie dziękuje za pomoc :-)

krzysztof

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wątek uważam za rozwiązany więc zamykam. W razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.

Kiedy chcesz ponownie otworzyć wątek pisz: pomoc@tplink-forum.pl

Pozdrawiam administracja forum!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.