Gość MLKKK

Livebox 3.0 Vdsl + Tplink TD8960N

109 postów w tym temacie

A to zależy jak skonfigurowałeś jeszcze radio na TP-linku, Bierz też pod uwagę że zastosowanie wzmacniacza pogorszy (obetnie ci prędkość) już na dzień dobry.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, Gość MLKKK napisał:

Mam neostrade od 20mb/s do 80mb/s. Z tymze na moich kablach zawsze bylo do 28mb/s ale poniezej 20mb/s. A teraz jak zrobilem testa to na tplinku na wiif mam 15mb/s. Jak zejdziemy na dol to moze byc nieciekawie. 

Cos nie dziala. 

extender.PNG

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak sam widzisz sygnał 0% więc jak ma działać wzmacniacz? Musi mieć co wzmocnić no i jest rozłączony.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, ale jak konfigurowalem to bylo 100% completed i zrobilem tak jak w tym poradniku. Dioda wiif caly czas miga.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Konfigurowalem jeszcze raz na kablu ethernet. Wyskakuje wifi TP_LINK_EXTENDER, ale okienko wyskkauje moga byc wymagane dodatkowe opcje logowania i przekierowuje na strone tplinkaexxtendera gdzie jest disconnect.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Administrator napisał:

Wyszukujesz sieć, łączysz się z siecią TP_LINK, wpisujesz hasło które wcześniej skonfigurowałeś na tplinku? Cały czas masz 0% i Disconnected?

Zrób jeszcze aktualizację oprogramowania na tym wzmacniaczu - http://static.tp-link.com/resources/software/TL-WA830RE_V2_140901.zip

Tak, tylko moge przejsc do qucik setup przy Extenderze i podczaas konfiguracji robi sie 100% resetuje sie wszystko i pozniej nie moge wejsc, polaczyc sie bo pokazuje problem. A dioda Wifi na Extenderze nie swieci, jestem tez polaczony kablem, ale nie da sie wejsc zeby ustawic wifi na extenderze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pisałem żeby zmienić adres IP na Static IP i 192.168.1.254 tu też wynika sprawa z brakiem adresacji na karcie dla testów wpisz adresację na stałe do karty sieciowej z którą łączy się TP-Linka. np. 192.168.1.253 / 255.255.255.o i brama 192.168.1.1 plus DNS 192.168.1.1

Zrób jeszcze tą aktualizację oprogramowania na wzmacniaczu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, Administrator napisał:

Pisałem żeby zmienić adres IP na Static IP i 192.168.1.254 tu też wynika sprawa z brakiem adresacji na karcie dla testów wpisz adresację na stałe do karty sieciowej z którą łączy się TP-Linka. np. 192.168.1.253 / 255.255.255.o i brama 192.168.1.1 plus DNS 192.168.1.1

Napisz jak zmienic ta adresacje, bo nie ogarniam. Jak probowalem skonfigurowac wzmaczniacz to przez niego przestalo mi dzialac wifi na tp linku, na LB dzialalo. Uruchomilem ponownie to teraz dziala tp link.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ogaranisz zmiany adresacji w systemie czy we wzmacniaczu?

Wzmacniacz (przykład)

repeater.jpg

System

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 7.01.2017 o 10:47, Administrator napisał:

dokladnie taka mam wpisac adresacje?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Działa. Mam dostep do internetu z poziomu wifi extendera. Mam jedno pytanie jak usunac ta stara nazwe, pojawia sie tylko jak polacze lanem ten extender, dodam ze resetowalem go przed obecna konfiguracja. Jak ponizej. Mam na mysli TP-LINK_NET_DOWN

TPLINKNETDOWN.PNG

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko nie wiadomo gdzie. Bylo przed chwila dobrze. Zanioslem extender na dol ale cos nie moglem sie polaczyc. Wszedlem teraz i nie moge polaczyc sie z tp linkiem na wifi brak dostepu do intrernetu, siec niezidentyfikowana.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dostałeś jakąś adresację? Nazwa sieci na extenderze jest taka sama jak na głównyn? Extender połączył się z głównym routerem?

Kolego bierz pod uwagę że nie widzę twojej konfiguracji ani ekranu monitora a nasza rozmowa wygląda wtedy jak rozmowa głuchego ze ślepym.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

o jakiej adresacji mowisz? Ustawilem karte sieciowa oraz skonfigurowalem Extender. Nazwa sieci to Extender nie Tp-Link. Extender polaczyl sie z glownym routerem czyli liveboxem( i jak to sprawdzic). Zawsze moge podeslac potrzebne zrzuty ekranu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O adresie IP, masce, bramie i DNS-ach które są widoczne na karcie sieciowej. Polecenie ipconfig - jeżeli wiesz o co chodzi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Adrescja wpisane ręcznie do karty bezprzewodowej czy pobrana z DHCP? Do repeatera możesz się zalogować?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, Administrator napisał:

Adrescja wpisane ręcznie do karty bezprzewodowej czy pobrana z DHCP? Do repeatera możesz się zalogować?

Adresacja wpisana recznie. Moge sie teraz zalogowac do extendera, tp linka i liveboxa. Dziwne - stalo sie tak jak wlaczylem extender. Pisales cos wczesniej o zmianie nazwy extendera na taka sama jak ma tp link, tak zrobic?jak bede wtedy rozroznial tylko sila sygnalu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest nadanie innej nazwy na extenderze bo zawsze wiesz gdzie się podłączyłeś. Adresacja też w automacie bo jesteś w stanie zweryfikować czy jest poprawna czy nie.

7 minut temu, Gość MLKKK napisał:

Dziwne - stalo sie tak jak wlaczylem extender.

Wygląda że jednak jest problem między wzmacniaczem a głównym routerem. Zrób próbę z tą adresacja w automacie i daj znac co się dzieje. Jeżeli będziesz mógł się zalogować na extender pokaż jego status

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Administrator napisał:

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest nadanie innej nazwy na extenderze bo zawsze wiesz gdzie się podłączyłeś. Adresacja też w automacie bo jesteś w stanie zweryfikować czy jest poprawna czy nie.

Wygląda że jednak jest problem między wzmacniaczem a głównym routerem. Zrób próbę z tą adresacja w automacie i daj znac co się dzieje. Jeżeli będziesz mógł się zalogować na extender pokaż jego status

Wczesniej mowiles, zebym wpisal adresacje dla karty sieciowej, teraz ja usunac i ustawic na automatyczna ponownie? Ustawilem automatycznie i mam brak dostepu do internetu, udalo sie zalogowac na extender. Ponizej status.

extender.PNG

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Gość MLKKK napisał:

Wczesniej mowiles, zebym wpisal adresacje dla karty sieciowej

Na czas konfiguracji a nie normalnego użytkowania tak żeby połączyć się z extenderem.

No a ipconfig albo lepiej nawet ipconfig /all ale wrzuć tylko kartę bezprzewodową, W tej chwili głównym routerem jest (tplink czy ten LB)? Bo trochę długi ten watek a przerabiam ich kilkanaście dziennie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Głównym jest LB 3.0 do niego podlaczony jest ethernetem TP-LINK 8960N, a od TP-LINKA chce wzmocnic sygnal za pomoca WA830RE.

ipcwazne.PNG

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

Ładowanie