raczek21

ARCHER C2 I WR740N jako AP

15 postów w tym temacie

Witam zarejestrowałem się na waszym forum ponieważ mam problem z konfiguracją urządzeń a mianowicie :

Posiadam internet od Netii,która zaopatrzyła mnie w modem AR904 MP do niego podłączony jest router TP LINK ARCHER C2 chciałem podłączyć do niego bezprzewodowo router TP LINKA WR740N jako Acces Point (chciałem aby ten router odbierał sygnał z Archera C2 po wifi i przesyłał go dalej a tym samy abym mógł podłączyć do niego dekoder cyfrowego polsatu poprzez przewód RJ45. Wcześniej miałem 2 WR740n jeden jako głowny drugi jako AP i wszystko działało po za tym, że dość często rozłączało neta stąd ta zmiana. Wszystko robiłem jak wcześniej czyli :

loguje się na WR740N > QSS DISABLE >WIRELESS SETTINGS (JAK NA ZDJĘCIACH Z ZAŁĄCZNIKA CZYLI PODŁACZAM SIĘ DO ISTNIEJĄCEJ MOJEJ SIECI POPRZEZ PRZYCISK SURVEY ZMIENIAM KANAŁ NA PRAWIDŁOWY WPISUJE HASŁO I DAJĘ SAVE) NASTĘPNIE > DHCP - DHCP Settings > DISABLE  zapisuje wszystko daję REBOT routera i nadal nie mam internetu w WR740N  ani po WIFI ani po przewodzie zdjęcie nr 2, pokazuje się połączono brak internetu i symbol tarczki nie wiem jak to skonfigurować i bardzo proszę o pomoc.

Posiadam rónież 2 router Archer C2 ponieważ myśląc, że może być uszkodzony ten który kupiłem pożyczyłem drugi od kolegi jednak tu sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana bo przy  próbie skonfigurowania go jako AP nie wyszukuje sieci WIFI założonej przeze mnie. :(

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łączyłeś się przez tryb WDS, jest prostrzy sposób. Trzeba tylko wgrać do wr-740 odpowiednią wersję oprogramowania alternatywnego Gargoyle i ustawić jako AP. Jesteś zainteresowany? Podaj tylko wersję V z naklejki routera.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej na drugim WR740N mam zainstalowany Gargoyle jednak jest podobna sytuacja daje AP odnajduje siec ppdpinam sie do niej zmieniam adres spoza listy 1 routera i nic tak samo jak na tym gdzie ma oryginalny firmware ...

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwszy adres routera Archer C2 jest 192.168.0.1 natomiast na WR740 N jest 192.168.1.1

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli na 740 masz gargulca to ustawiasz jako brama. Dalej dhcp jako wireless. Zmieniasz adres LAN na np:192.168.2.1. Maska bez zmian. W zakładce Wireless ustawiasz jako Client+AP. Wyszukujesz nazwę sieci z C2. Hasło zabezpieczające jak uważasz. Dajesz zapisz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Juz spr czy twoja podpowiedz rozwiaze moj problem...

Ten poradnik czytałeś?

Nie czytalem ale zaraz sie za to zabieram... Dziekuje za kazda odpowiedz...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 godzin temu, raczek21 napisał:

P LINK ARCHER C2 chciałem podłączyć do niego bezprzewodowo router TP LINKA WR740N jako Acces Point (ch

Tu chyba masz jakiś błąd. Access Point to inaczej punkt dostępowy czyli urządzenie które rozsiewa sieć bezprzewodową a do sieci jest podłączone przewodowo. Ty bardzie potrzebujesz WDS-a czy repeatera.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 minut temu, CHACA napisał:

Jeżeli na 740 masz gargulca to ustawiasz jako brama. Dalej dhcp jako wireless. Zmieniasz adres LAN na np:192.168.2.1. Maska bez zmian. W zakładce Wireless ustawiasz jako Client+AP. Wyszukujesz nazwę sieci z C2. Hasło zabezpieczające jak uważasz. Dajesz zapisz.

CHACA Bardzo dziękuje za odpowiedź która okazała się rozwiązaniem mojego problemu, który tkwił w złym ustawieniu dhcp jako wireless oraz w adresie IP ponieważ upierałem się przy standardowym adresie czyli 192.168.1.1 myśląc że skoro jest inny niż głównego routera (192.168.0.1) mam jeszcze kilka pytań między innymi jak zrobić abym mógł wykorzystać 2 te routery WR740N jako elementy króre przedłuż sygnał WIFI ? Czy mogę w Archer C2 podzielić łącze żeby 3 użytkowników miało po tyle samo poniewaz mam internet 10 Mb/s i jedna z osób zużywa go tak, że nie mogę nawet otworzyć strony internetowej. I ostanie pytanie posiadam 2 routery ARCHER C2 i WR740N czy konfiguracja ARCHER C2 + WR740N jako odbiornik wifi dla wzmocnienia sygnału + WR740N jako kolejny wzmacniacz sygnału czy da radę tak zrobić i czy łącze będzie stabilne czy lepiej zrobić to na 2 ARCHERACH C2? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Router za routerem może doprowadzić do pogorszenia jakości sygnału. Oczywiście w takiej konfiguracji jak opisujesz. Lepiej wtedy drugi podpiąć przewodowo i ustawić jako typowy AP. Jest opcja w C2 w zakładce Advanced pod nazwą QoS. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli opcja QoS w Archer C2 to opcja podzilau lacza miedzy uzytkownikow ? W jaki sposob skonfigurowac takie polaczenie jak opisalem wyzej tzn Archer C2 + WR740N + WR740N ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możesz spróbować konfiguracji tak jak opisałem tylko w drugim routerze ustaw nazwę sieci pierwszego 740. Zobaczymy. Nie jestem pewny co do adresacji. Spróbuj 192.168.3.1.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

CHACA sory ze tak dlugo sie nie odzywalem ale chore dziecko w domu i brak jakiegokolwiek czasu na cokolwiek

Internet chodzi ale mam maly problem niby mam caly zasieg ale internet chodzi jak krew z nosa wydaje mi sie ze problem polega na tym ze jeden z uzytkownikow ma bardzo dobry sprzet i tym samy zabiera caly transfer w jaki sposob podzielic 10 Mb/s na 3 osoby?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

Ładowanie