Administrator

Zasady dodawania obrazków

1 post w tym temacie

Załącz obrazki do postu:

Na naszym forum wprowadzono możliwość dodawania obrazków (grafika, zdjęcia) bezpośrednio na nasz serwer. Funkcjonalność ta pozwala uniknąć stosowania grafiki umieszczonej na innych serwerach czy hostingach i zapewnia jej bezpośrednią dostępność dla użytkownika.

Wszystko to jest możliwe dzięki prostemu skryptowi "Uploader", który jest dostępny dla każdego zarejestrowanego użytkownika, tworzącego nowy post lub odpowiedź.

Klikając "Nowy wątek" lub "Odpowiedź" otwiera się nam strona "Rozpocznij nowy wątek" lub "Wyślij odpowiedź". Mamy do dyspozycji tabelę z BBCode oraz okno gdzie wpisujemy tekst postu. Poniżej tego okna znajduje się zakładka "Załączniki graficzne i instrukcje". Po kliknięciu w zakładkę pojawia się nam możliwość dodania grafiki oraz innych plików jako załączniki do tworzonego przez nas wątku lub odpowiedzi.

info.jpg

Po otwarciu otrzymujemy:

info_1.jpg

Klikamy przycisk Przeglądaj i wybieramy z naszego dysku twardego interesujący nas plik graficzny. Kiedy mamy już zaznaczony taki plik w naszym komputerze klikamy "otwórz". Kiedy plik (jego ścieżka) zostanie załadowany do okna uploadera, możemy kliknąć guzik "Wyślij plik" na stronie forum.

info_3.jpg

Po kilku sekundach plik zostanie dodany do naszego serwera a w odpowiedzi otrzymamy ścieżkę do tego pliku z dodanym BBCodem który w całości kopiujemy do okna naszego postu.

info_2.jpg

Uploader posiada ograniczenia co do plików o rozszerzeniach jpg, jpeg, gif i png (małe litery). Pozostałe pliki nie będą wysyłane na serwer ze względów bezpieczeństwa.

UWAGA!! Wszystkie rozszerzenia - formaty plików proszę pisać z małych liter np. obrazek.jpg lub obrazek.png

Załącz inne pliki do postu:

Podobnie działa funkcja dodawania załączników doc, mpg, pdf, txt, zip, rar. Jest one wykorzystywana do wrzucania plików instrukcji lub innych potrzebnych informacji w formatach wcześniej wymienionych.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz